Головні новини тижня від AGRI-GATOR (04.10 – 08.10)

Уряд схвалив зміни до Митного тарифу, Разумкова зняли з посади спікера Ради, озвучено деталі меморандуму про експорт пшениці, на дорогах запрацювала система автоматичного зважування транспорту в русі, 30 тисяч курчат згоріло під час пожежі на Львівщині та інші головні агроновини за тиждень на AGRI-GATOR.

 

АГРОПОЛІТИКА

Уряд схвалив зміни до Митного тарифу України.  Уряд схвалив проєкт Закону України «Про внесення змін до Митного тарифу України щодо уніфікації ставок  ввізного мита на окремі товари», підготовлений Мінфіном спільно з Держмитслужбою за погодженням з Мінекономіки.

 

Разумкова зняли з посади спікера Ради. Народні депутати проголосували за звільнення Дмитра Разумкова з посади голови Верховної Ради. Відповідне рішення підтримали 284 нардепа.

 

Озвучено деталі меморандуму між Мінагрополітики та учасниками зернового ринку. Мінагрополітики підпише Меморандум про граничні межі експорту зернових (пшениця і кукурудза) з учасниками зернового ринку (трейдерами) у жовтні 2021 року.  Під час зустрічі трейдерів у Мінагрополітики обговорювалися цифри про експорт пшениці – йдеться про 25 млн т.

 

В Україні у десятки разів збільшено такси за незаконний вилов риби.  Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу Державного агентства меліорації та рибного господарства України щодо збільшення розмірів такс за незаконний вилов риби. Відповідна постанова 6 жовтня 2021 року була затверджена на засіданні Кабінету Міністрів України.

 

Україна домовилися з Узбекістаном про нарощування поставок української молочної, м’ясної та олійної продукції. Під час зустрічі заступника Міністра економіки України – Торгового представника України Тараса Качки з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Узбекистан в Україні Алішером Курмановим представники країн домовилися про подальший розвиток взаємовигідних торговельно-економічних відносин між Україною та Узбекистаном.  Серед іншого, сторони домовилися про співпрацю в аграрному секторі в частині нарощування поставок української молочної, м’ясної та олійної продукції, кондитерських виробів тощо.

 

УЗА стала першою асоціацією з країн, що не входять до складу ЄС, яка приєдналася до COCERAL. Українська зернова асоціація з 1 жовтня 2021 року приєдналася до роботи європейської асоціації COCERAL з метою впровадження європейських стандартів в зерновій галузі України та розширення торгівлі з ЄС.

 

ВИРОБНИЦТВО, СПОЖИВАННЯ, ЛОГІСТИКА

Названо найбільшого виробника ЗЗР в Україні. Білоцерківський завод препаративних форм ALFA Smart Agro є найбільшим виробником ЗЗР в Україні. Від початку 2021 р. обсяг виробленої продукції становить близько 9 тис. т. За підсумками сезону очікується результат на рівні 10 тис. т.

 

Виробництво овочів, ягід та фруктів в Україні за останні 5 років зменшилось на 10%.  У 2015 році українські аграрії зібрали 3,01 млн тонн ягід, фруктів та овочів, а вже у 2020 році цей показник знизився на 9,9% — до 2,79 млн тонн.

 

Виробництво готових продуктів і консервів з риби збільшилося на 24%.  Протягом січня-серпня 2021 року у нашій державі вироблено 8 980 т готових продуктів і консервів з риби (крім цілих чи шматочками та страв готових із риби). Це на 24 % більше, ніж за аналогічний період минулого року.

 

На дорогах України запрацювала система WiM для зважування транспорту в русі.  1 жовтня запрацювала автоматична фіксація порушень габаритно-вагового контролю (ГВК) з допомогою майданчиків Зважування-в-русі (WiM).

 

Морські порти прискорюють темпи перевалки зерна. Оператори в морських портах України за 9 місяців поточного року обробили 106,13 млн т вантажів, що на 12,67 млн ​​т, або на 10,7% менше показника аналогічного періоду минулого року. Однак, негативна динаміка вантажоперевалки в морських портах поступово і щомісяця зменшується: з 20,4% за перший квартал, 16,5% за перше півріччя до 10% за підсумками 9 місяців.

 

ЕКСПОРТ-ІМПОРТ

Експорт замороженої органічної малини зріс утричі.  За минулий рік обсяги експорту замороженої малини втричі перевищили показники 2019 року, та в сім разів – 2018-го. Ця продукція посіла 15-те місце у переліку органічних продуктів, що експортуються з України. Так, у 2020 році українські виробники реалізували за кордон 3200 тонн органічної замороженої малини. Це на 2170 тонн більше, ніж у 2019 році, коли було експортовано 1030 тонн, і майже у 7 разів перевищує показник 2018 року – 470 тонн.

 

Імпорт сирів за 9 місяців зріс на 13,8%.  У січні-вересні 2021 року Україна імпортувала 38,4 тис. тонн сирів, що на 13,8% більше, ніж за аналогічний період минулого року. У грошовому еквіваленті імпорт сирів за дев’ять місяців склав $179,2 млн – на 20,4% більше, ніж за такий самий період 2020 року.

 

 

Українські свинарі в рази скоротили закупівлю імпортного молодняка. Імпорт живих свиней в січні-вересні 2021 р становив 5,5 тис. голів (чистопородних і гібридних), що на 29% менше показника трьох кварталів минулого року (7,8 тис. гол.).

 

Товарообіг між Україною та Узбекистаном збільшився майже на 60%.  За 7 місяців 2021 року у порівнянні з відповідним періодом минулого року товарообіг між Україною та Узбекистаном збільшився на 59,5% – до $335,3 млн. Зокрема, експорт українських товарів становив $216,7 млн (+ 48,8%).

 

ІНШІ АГРОНОВИНИ

Україна друга у світі за площею земель, контрольованих іноземними інвесторами. Україна — на 2-му місці серед країн світу за загальною площею земель, яку контролюють іноземні інвестори. Понад 3,3 млн гектарів в нашій країні контролюють міжнародні інвестори. Вище за Україну знаходиться лише Індонезія, де контролюється понад 3,6 млн га. У п’ятірку лідерів рейтингу входять також Росія, Бразилія, Папуа — Нова Гвінея.

 

30 тисяч курчат згоріло під час пожежі на Львівщині. Масштабна пожежа трапилася на птахофабриці, що розташована у місті Пустомити, неподалік від Львова. Вогонь знищив дві третини поголів’я добових курчат (30 тис. голів).

 

У Франції спекли піцу з більш ніж 800 сортами сиру. Новий рекорд Гіннеса за кількістю сортів сиру, використаних для приготування піци був встановлений в Ліоні, Франція. Три шеф кухарі приготували рекордну піцу на професійній виставці для готельєрів та рестораторів. Піца була покрита 834 різними сортами сиру, складеними поверх тесту для піци.

 

AGRI-GATOR

Відповісти

Ваш email не публікується