Які шляхи диверсифікації ризиків можуть обрати молочні ферми – AgroTimes
Для диверсифікації ризиків молочним фермам варто планово створювати власну переробку і просувати свою продукцію.
Про це на Всеукраїнському практичному форумі «Молочна ферма. Ефективне виробництво» наголосив Ян Бондаренко, керівник відділу агропроєктів компанії «А.ТОМ».
Також він радить звертати увагу на нішеві культури й вирощувати їх.
«Крім того, можна продавати залишки компосту, який вироблятиметься на фермі, – зазначив він. – Цей ринок формується, але вже кілька років є стабільна ціна на компост – близько 1-1,2 тис. грн/тонна (у біг-бегах). Якщо собівартість компосту – 300 грн/тонна, то це – непогане додаткове джерело доходів і варіант диверсифікації».
Але при цьому до вироблення компосту треба ставитися, як до окремого, важливого процесу на молочній фермі, підкреслив він.
Нагадаємо, відгодівля бугайців на молочній фермі може приносити прибутки.
Вот это “Открыл Америку!” Это уже десятки лет делают все животноводы, которые дружат с мозгами. А которые не дружат, те сдают молоко на молоковоз по 6 грн. Как только наши депутаты уберут ДЕБИЛЬНЫЕ нормы в законах о переработке молока, в Украине настанет эпоха молочного рая. Олигархи лоббировали законы по переработке под себя, дабы не допустить мелких производителей к этому бизнесу. В результате просрали молочный рынок Украины, как говорится “Собака на сене”