УЗА стала першою асоціацією з країн, що не входять до складу ЄС, яка приєдналася до COCERAL

Українська зернова асоціація з 1 жовтня 2021 року приєдналася до роботи європейської асоціації COCERAL з метою впровадження європейських стандартів в зерновій галузі України та розширення торгівлі з ЄС.

Як повідомляється на сторінці УЗА в соцмережі Facebook, Україна в рамках Угоди про Асоціацію з ЄС поглиблює співпрацю та розширює торгівлю, важливою частиною якої є торгівля зерновими та олійними культурами, а також продуктів їхньої переробки.

“Українська зернова асоціація єдина профільна асоціація з країн Східної Європи, що представлена в COCERAL, при цьому не будучи представником країни-члена Європейського Союзу. В УЗА переконані, що таке визнання асоціації і України в цілому на міжнародній арені є закономірним продовженням активної роботи УЗА на благо українського зерна”,- зазначили в профільній асоціації зерновиків.

«Долучення України до роботи європейської асоціації COCERAL є логічним кроком для реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС в аграрній сфері. Така співпраця дозволить членам УЗА краще розуміти специфіку політики та регуляторної бази ЄС для покращення торгівлі з країнами ЄС та допоможе адаптувати вітчизняну нормативну базу до стандартів ЄС», – переконаний Президент УЗА Микола Горбачьов.

Відповідно до домовленостей, представники УЗА братимуть активну участь в робочих групах COCERAL з біотехнологій, органічної групи, прогнозування врожаю в рамках комітету COCERAL з питань ринкової та аграрної політики, а також з питань харчової та кормової безпеки.

Також в рамках спільної роботи, УЗА отримає доступ до інформації та новин COCERAL щодо ситуації на ринку ЄС, статистики, кормів (наукової, технічної та регуляторної інформації), законодавства щодо продовольства, технологій ГМО, біотехнологій, органічного сільського господарства та засобів захисту рослин.

COCERAL – європейська асоціація торгівлі зерновими, олійними культурами, бобовими, оливковою олією, оліями та жирами, кормами тощо, що заснована в 1958 році після підписання Римського договору, який призвів до створення Європейського економічного співтовариства. Вона об’єднує виробників, торгівців, імпортерів, експортерів та операторів портових терміналів зазначеної агропродукції країн Європейського Союзу.

Українська зернова асоціація – об єднання виробників, переробників та експортерів зерна, які щорічно експортують близько 90% української зернової продукції, основною метою діяльності якого є сприяння формуванню та розвитку загальнонаціонального ринку зерна в Україні, а також, утворення необхідних організаційних, економічних, правових та соціальних умов в інтересах розвитку суб’єктів господарювання  ринку зерна в Україні.

AgriGator

Відповісти

Ваш email не публікується