Головні новини тижня від AGRI-GATOR (27.07 – 31.07)

Збільшено штрафи за забруднення сільгоспземель, новий рекорд врожайності пшениці, обвал експорту цукру, переший в Україні урожай бамії, додаток для бджолярів, рекордний живий портрет Кобзаря та інші агроновини за тиждень від AGRI-GATOR.

 

АГРОПОЛІТИКА

 

 • Змінено правила ввезення в Україну продуктів тваринного походження. 24 липня в Офіційному віснику України опубліковано наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства від 14 липня 2020 року №1329, яким затверджено 72 форми міжнародних сертифікатів.

 

 

 • Кабмін призначив нового заступника міністра Мінекономіки. Кабінет міністрів призначив Романішина Олександра Вікторовича – заступником Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

 

 

ІМПОРТ – ЕКСПОРТ

 • В Україні на 70% обвалився експорт цукру. У І півріччі 2020 року з України експортовано цукру на $23,21 млн, що на 68% менше, ніж за аналогічний період 2019 року — $73,51 млн.

 

 

 • Українська компанія вперше експортувала курячий жир на ринок Перу. Один з найбільших виробників м’яса птиці агрохолдинг “Миронівський хлібопродукт” відправив першу контейнерну партію курячого жиру ІІІ категорії до нового експортного ринку – Перу. Вантаж вагою у 60 тонн наразі перетинає Атлантику у напрямку транзитного порту в Колумбії.

 

 

 • Україна збільшила експорт равликів майже на 60%. Україна в січні-червні 2020 р відправила на експорт 739 т молюсків – на 57% більше, ніж за аналогічний період 2019 р. Головними покупцями українських молюсків за звітний період були Литва (50%), Туреччина (38,8%) та Іспанія (5,8%).

 

ВИРОБНИЦТВО, СПОЖИВАННЯ, ЦІНИ

 • Виробництво солоної риби в Україні збільшилося на 20,4%. За даними Державної служби статистики України, протягом січня-червня 2020 року в нашій державі вироблено 965,4 т риби солоної (крім оселедців). Це на 20,4 % більше, ніж за аналогічний період минулого року.

 

 • В Україні зафіксовано новий рекорд врожайності пшениці. Рекорд зафіксовано у СТОВ «Батьківщина» на Чернігівщині. Врожай пшениці сорту Берегиня Миронівська в 10,1 т/га з площі 221 га встановлено в категорії «Агропромисловий комплекс» — найвища врожайність зерна.

 

 • Названі найбільші вантажовідправники українського зерна в 2019/20 МР. Найбільшим вантажовідправником зерна в 2019/20 стала компанія «Кернел» з часткою на ринку 13,29%. При цьому компанія за рік наростила відвантаження на 1,9 млн. т.

 

 • Вперше в Україні запустили промислове виробництво гіпоалергенного молока А2. На Сумщині, сироварня O‘bereg розпочала виробництво гіпоалергенного молока А2. Головна відмінність молока А2 від звичайного молока А1 в тому, що воно містить інший вид амінокислот, які не викликають побічних алергічних реакцій і порушень травлення в організмі людини.

 

 

ІНШІ АГРОНОВИНИ

 • Поpтpет Кобзаря на рисовому полі Херсонщини, cтав новим pекоpдом Укpаїни. Феpмеpи Cкадовcького pайону Хеpcонщини cтвоpили cпpавжній шедевp cеpед pиcового поля. Тут виpостили гігантський поpтpет Таpаса Шевченка. Площа поpтpета cкладає 1370 кв. м. і має pозміp 34 на 40 метpів. Поpтpет cтвоpили за допомогою pиcу з чоpним лиcтям по зеленому полю.

 

 • В Україні запустили безкоштовну мобільну платформу для фермерів та бджолярів про планові обробки полів. В додатку під Android фіксуються всі заплановані обробки полів, а також відзначені місця розташування пасік.  Безкоштовний сервіс сповіщення створив Олег Ряжських з Миколаєва спільно з колегами.

 

 • На Кіровоградщині відкрили контактний зоопарк з чистокровними альпійськими козами. В с. Підлісне Олександрівського району відбулося офіційне відкриття туристично-рекреаційного комплексу на базі племінного господарства “Лісова коза”.  Тут вирощують кіз та цапів, є власна сироварня, магазин, а  тепер ще і прокладено туристичний маршрут з можливістю відвідати   чистокровних альпійських тварин.

 

 • Названі найпопулярніші в Україні виробники імпортних тракторів. Україна в 2019 р імпортувала близько 40,2 тис. тракторів різних видів і потужностей, включаючи нові та вживані на загальну суму понад $ 363,2 млн. Серед торговельних марок в загальній структурі імпортованих тракторів потужністю від 70 к.с. до понад 400 к.с. найбільш популярні: Belarus – 45%, John Deere – 18% і Case – 5%.

 

 • Українців почнуть штрафувати за світлини з тваринами на вулиці. Київська міська рада заборонила фото і відео з тваринами за гроші, за це наразі передбачається штраф. Цим рішенням поліцію закликають посилити контроль за діяльністю людей, які пропонують сфотографуватися з тваринами за гроші.

 

AGRI-GATOR

Відповісти

Ваш email не публікується