Головні новини тижня від AGRI-GATOR (07.06 – 11.06)

Стартував проект «зелена країна», спрощено оформлення оренди водних об’єктів, розпочалось збирання жимолості, в Україні створили перший рослинний стек, з 29 пaчoк мaслa 20 – підробка, в 9 разів збільшився експорт живих свиней, криптовалюта з коров’ячого гною та інші головні агроновини за тиждень від AGRI-GATOR.

 

АГРОПОЛІТИКА

Зеленський підписав указ про старт проекту «Зелена країна».  7 червня, президент Володимир Зеленський під час виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Екологія» підписав указ про старт проекту «Зелена країна».

 

Уряд спростив оформлення оренди водних об’єктів.  Кабінет міністрів затвердив Типовий договір оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом. Відповідна урядова постанова № 572 від 2 червня 2021 року набрала чинності 8 червня. Прийняте рішення дає можливість одночасно оформити оренду штучної водойми — ставка чи водосховища, земельної ділянки під водоймою та під прибережною захисною смугою чи гідротехнічною спорудою.

 

Законопроект про агрострахування пройшов профільний комітет.  Законопроект про агрострахування №5104 пройшов профільний комітет і направлено на розгляд до парламент у другому читанні. Про це повідомив заступник міністра агрополітики і продовольства Tарас Висоцький.

 

Україна посилює співпрацю з GAFTA щодо торгівлі зерном.  Відбулась зустрічі заступника міністра економіки України – торгового представника України Тараса Качки з генеральним директором GAFTA пані Джейн Чісхолм Каунт та членами Ради GAFTA. Сторони обговорили питання можливої співпраці між Міжнародною радою по зерну (МРЗ), GAFTA та Україною.

 

ВИРОБНИЦТВО, СПОЖИВАННЯ, ЛОГІСТИКА

Україна опинилася у світових лідерах з виробництва курятини.  Україна займає 15-е місце в рейтингу світових виробників курятини з показником в 1 млн 375 тис. тонн. Про це повідомляє аналітичне агентство Index Mundi. Відзначається, що світовим лідером з виробництва курятини залишається США. У 2020 році країна виробила 20,3 млн тонн курятини.

 

В Україні почали різко знижуватися ціни на суницю садову. Аналітики української команди EastFruit повідомляють про початок різкого зниження цін на суницю садову (полуницю) на українському ринку. Якщо в середині тижня в Києві дрібнооптові ціни на суницю садову не опускалися нижче 50 грн / кг, то сьогодні її вже можна придбати навіть за 35 грн / кг.

 

В Україні починається масове збирання жимолості. На цьому тижні на ринок України почали надходити перші оптові партії жимолості нового врожаю. На даний момент перші оптові партії жимолості надходять з тих регіонів, де площі під жимолость поки невеликі. Однак уже найближчим часом почнеться масове збирання і в Київській, Житомирській та Чернігівській областях.

 

Через дощі в Україні дорожчає огірок. Після досить різкого зниження цін, яке спостерігалося на ринку огірка України тижнем раніше, в даному сегменті знову переважає тенденція до підвищення цін. Ціна на огірок на даний момент формується в межах 10-18 грн /кг, що в середньому на 26% дорожче, ніж тижнем раніше.

 

На Дніпропетровщині виведено нову породу овець.  Придністровська порода овець — одна з останніх українських новинок. Її вивели в Інституті тваринництва Дніпропетровського державного аграрного університету.  Такі ягнята в 6 місяців важать до 35 кг. Порода отримала золоту медаль і диплом у номінації “Селекційне досягнення у тваринництві”

 

В Україні створили перший рослинний стейк. Європейсько-українська компанія Green Go створила перший рослинний стейк в Україні – GreenBeefSteak. Інноваційна розробка унікальна не тільки для українського споживача, але і для всього світу, адже альтернатив справжньому цілісного шматка м’яса – практично не існує.

 

У 2021 році по Дніпру перевезли понад мільйон тонн зернових.  За підсумками п’яти місяців 2021 року вантажні перевезення головною річкою України Дніпром склали 4,49 млн т, що на 60,8% більше (або на 2,2 млн т), ніж за аналогічний період 2020 року.  На другому місці серед вантажів — зерно. Обсяг перевезення зменшився в порівнянні з показником минулого року на 3% і склав 1,1 млн тонн.

 

В Україні з 29 пaчoк мaслa 20 – підробка.  Серед молочних продуктів вершкове масло найбільш часто підробляють. За матеріалами Центру Экспертиз ТЕСТ з 29 перевірених марок продукції лише 9 виявилися справжнім вершковим маслом, 20 зразків – фальсифікатом. Тобто практично 70% продукції, що продається під виглядом вершкового масла, це фальсифікат! Перелік фальсифікаторів.

 

Минулого року Україна збільшила виробництво шампіньйонів майже на 20%. Згідно даних Державного комітету статистики, в 2020 році виробництво шампіньйонів в Україні зросло на 19% – до 19,1 тис. т. Вирощені шампіньйони переважно йдуть на внутрішнє споживання, і частка експорту незначна (1-8% від загального обсягу виробництва).

 

ЕКСПОРТ-ІМПОРТ

Україна експортувала в ЄС на чверть менше органічної продукції. Україна в 2020 році експортувала в ЄС 217210 т органічної продукції проти 282 427 т в 2019 році. В цілому за результатами 2020 року імпорт органічної продукції в ЄС знизився на 1,9% в порівнянні з 2019 роком (2,79 млн т проти 2,85 млн т), а імпорт з України впав майже на чверть.

 

Імпорт сирів за 5 місяців зріс на чверть.  Протягом січня-травня 2021 року Україна імпортувала 20,7 тис. тонн сирів, що на 25,1% більше, ніж за аналогічний період минулого року. У грошовому еквіваленті імпорт сирів з початку року склав $96,6 млн – на 34,9% більше, ніж за такий самий період 2020 року.

 

Україна в 9 разів збільшила експорт живих свиней.  Протягом січня-травня 2021 р. Україна експортувала 8,94 тис. голів живих свиней, що в 9 разів більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.  Імпорт живих свиней в Україну у січні-травні 2021 р. склав 1,37 тис. голів, що на 46,5% менше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

 

Імпортний цукор перекриває дефіцит на внутрішньому українському ринку. За даними Державної митної служби, у травні 2021 року Україна імпортувала 60 тис. тонн цукру-сирцю, перекривши дефіцит цукру на внутрішньому ринку.

 

ІНШІ АГРОНОВИНИ

В поточному році в Україні зафіксовано позитивну динаміку капінвестицій у сільське господарство. На тлі загального інвестиційного спаду в економіці України капітальні вкладення в аграрний сектор економіки у першому кварталі 2021 року порівняно з відповідним періодом минулого року зросли на 7,7 % і склали 8787,7 млн грн, з яких на сільське господарство припадає 98,9 %.

 

Британець видобуває криптовалюту на енергії з коров’ячого гною.  Житель графства Денбішир у Великобританії Філіп Хьюз встановив на своїй фермі анаеробні дигестери. У них, при відсутності кисню, бактерії розщеплюють гній та виробляють метан. Цей газ горить і виробляє електрику. На забезпечення електрикою ферми та автопарку фермер Філіп Хьюз використовує дві третини енергії з гною, а ось решту – на майнінг криптовалюти Ethereum.

 

В Ізраїлі виростили полуницю-рекордсменку вагою 289 грамів. У лютому 2021 року в Ізраїлі була вирощена найбільша на сьогоднішній день ягода полуниці. Її вага – 289 г. Попередній рекорд зареєстровано в Японії, вага тієї ягоди – 250 г.

 

AGRI-GATOR

Відповісти

Ваш email не публікується