Імпортний цукор перекриває дефіцит на внутрішньому українському ринку

За даними Державної митної служби, у травні 2021 року Україна імпортувала 60 тис. тонн цукру-сирцю, перекривши дефіцит цукру на внутрішньому ринку.

Нагадаємо, що у 2020 році через скорочення посівних площ з одночасним зниженням врожайності цукрових буряків відбулось зниження обсягів виробництва і пропозиції цукру на внутрішньому ринку на сезон 2020/2021 року та зростання цін. За даними Держстату, з початку 2021 року нестача запасів на складах становила близько 148 тис. т цукру.  На сьогодні цей потенційний дефіцит вже майже покритий за рахунок імпортних постачань. Так, на початку 2021 року до країни було ввезено 40 тис. тонн безмитного білого цукру із ЄС в рамках угоди про асоціацію Україна-ЄС. Також був використаний механізм імпорту за відповідними ліцензіями цукру-сирцю в межах встановленої квоти до 260 тис. тонн: Україна імпортувала 60 тис. тонн цукру-сирцю у травні 2021 року, який надійшов з Бразилії — основного виробника та постачальника цукру з тростини на глобальному ринку. Крім того, до кінця червня очікується поставка ще однієї партії в 27 тис. тонн сировини.

Як результат, цінових стрибків на українському ринку цукру не передбачається, оскільки Україна змогла перекрити дефіцит сировини імпортом. “Надходження перших партій цукру-сирцю вже позитивно відобразилося на внутрішньому ринку, адже зняло всі питання по можливому дефіциту цукру та стабілізації ціни. Так, станом на 1 червня ціни в роздрібі в середньому становлять 24,9 грн/кг, проти 25,5 грн/кг на початку травня. Зважаючи на зростання посівних площ цукрових буряків та поточні сприятливі погодні умови, можна розраховувати на достатній врожай цьогоріч, що дозволяє очікувати певного зниження цін на вересень з початком сезону цукроваріння. Разом з тим, підтримку цінам внутрішнього ринку продовжують надавати високі цінові показники на міжнародних ринках”, – коментує Роман Сластьон, генеральний директор УКАБ.

AgriGator

Відповісти

Ваш email не публікується