Законопроект про агрострахування пройшов профільний комітет та направлений до Ради — АГРОПОЛІТ

Законопроект про агрострахування №5104 пройшов профільний комітет і направлено на розгляд у парламент у другому читанні. Про це під час виступу на IV Агрополітичному форумі повідомив заступник міністра агрополітики і продовольства Tарас Висоцький, пише Всеукраїнська асоціація громад.

«Сподіваємось наступного пленарного тижня закон про агрострахуванню ухвалять і ми зможемо цього року запустити нові напрямки агрострахування. Також ми направили на узгодження порядок компенсації втрат по форсмажорних погодних умовах. Загалом на нові напрямки держпідпримки виділено 4.5 млрд. грн.», — сказав він.

Нагадаємо, що метою законопроекту є визначення механізму надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам для страхування сільськогосподарської продукції.

 

Проектом закону пропонується внести зміни до Податкового кодексу України в частині збільшення ставки податку на дохід за договорами страхування сільськогосподарської продукції на 0,5 відсоткових пункти з метою у подальшому спрямування цих коштів на підтримку страхування сільськогосподарської продукції», — йдеться у пояснювальній записці.

 

Також проєктом Закону вносяться зміни до Закону України «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою», якими визначаються:

    • механізм надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам для страхування сільськогосподарської продукції;

 

    • учасники ринку страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою, вимоги до них, їх права та обов’язки;

 

    • об’єкти страхування, страхові продукти, страхові ризики, страхові випадки, вимоги до договорів страхування з державною підтримкою;

 

    • інформаційне забезпечення страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою.

 

Розмір часткового відшкодування сільськогосподарським товаровиробникам страхових платежів (премій) визначено на рівні до 60 відсотків зважаючи на практику попередніх періодів дії аналогічних програм підтримки.

Податковий комітет підтримав законопроект про запровадження агрострахування в Україні.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується