Майбутнє сільського господарства: теплиці з пурпурного скла з сонячними батареями

Зазвичай теплиці розташовують таким чином, щоб вони отримували максимум сонячного світла. “Але чому б їх не оснастити фотоелектричними панелями?” – задалися питанням науковці Soliculture, що входить до Каліфорнійського університету в Санта-Крузі. Фахівці представили розробку з цікавою “родзинкою”, а саме: інноваційні теплиці отримали додаткову особливість – їх дахове скло забарвлене в пурпурний колір. Як показали результати дослідження, це не шкодить росту рослин, а навпаки, деякі культури ростуть навіть краще під кольоровим світлом, – передає Agri-gator«Розумні» теплиці використовують так звані світловідбиваючі фотогальванічні системи (WSPV). Як впевнено заявляють автори розробки, ця технологія здатна виробляти електроенергію більш ефективно і дешевше, ніж традиційні сонячні батареї.

У дахове скло інтегрований світло-пурпурний люмінесцентний барвник. Він здатний поглинати зелені і сині хвилі світла і передавати їх енергію вузьким і довгастим фотогальванічним осередкам. Саме ці елементи перетворять сонячне світло в електрику. Отримана енергія може використовуватися для харчування тепличного обладнання, такого як системи поливу, вентиляції та обігріву. Це дозволить теплицям працювати автономно і не покладатися на викопне паливо або централізовані енергомережі.

У дослідженні, яке проводив один із засновників Soliculture, професор Майкл Лоік, різні культури вирощувалися як в традиційних теплицях, так і в “пурпурних”. Ці рослини включали 20 сортів, в число яких входили томати, кабачки, огірки, суниця садова, лимони, перець, базилік і інші. В ході експерименту дослідники стежили за фотосинтезом і врожайністю овочів і фруктів.

У підсумку, за словами Лоіка, на 80% рослин пурпурне світло практично ніяк не вплинуло, а 20% поліпшили свою продуктивність. Крім того, кущі томатів, вирощені в таких парниках, вимагали на 5% менше води.

«Мені здавалося, що рослини будуть рости повільніше, тому як до них надходить менше світла через рожеві панелей, – коментує Лоік. – Адже рослини чутливі не тільки до інтенсивності світла, але і до кольору. Але виявилося, що в таких умовах вони ростуть так само добре».

Agri-gator

Відповісти

Ваш email не публікується