Гарбуз зі смаком дині: на Одещині фермер вирощує екзотичну кассабанану (фото)
Ожиномалина, земклуника, шарафуга – неповний список незвичайної агропродукції, яку вирощує фермер із села Шевченкове Кілійського району, Дмитро Євдокимов. Цього року агробізнесмен-експериментатор продемонстрував бразильську екзотику – ароматний овоч кассабанану, – пише Agri-gator
«Кассабанана – тропічна рослина родом з Південної Америки, а точніше Бразилії. Вирощують культуру в країнах з тропічним і субтропічним кліматом, й найкращий зріст вона показує в місцях з високою вологозабезпеченістю. З огляду на катастрофічні заморозки та посуху цього сезону, до останнього сумнівався, що вдасться отримати хоч якийсь врожай, адже рослина дуже примхлива»- розповідає Дмитро Євдокимов.
Читайте також: Шарафуга – ідеальний гібрид для вирощування в складних погодних умовах
«У цієї культури досить довгий період від моменту сходу насіння до дозрівання плоду, тому було вирішено вирощувати через розсаду. Насіння посіяв в лютому, в кінці травня пересадив розсаду в город. Зазначу, що рослина швидко розвивається, випускаючи численні ланки довжиною в кілька метрів, подібно ліані, або нашому українському гарбузу. Якщо поруч з тим місцем де кассабанана зростає є паркан або сарай, вона, немов присосками, може піднятися на них»- ділиться фермер.
За словами аграрія, ніякої додаткової підгодівлі вносити не потрібно, шкідники та хвороби також обійшли культуру стороною.
«Зовні – кассабанана екзотична красуня. Листя в неї великі, цвіте яскравим жовтим кольором. Молоді плоди мають шкірку зеленого кольору. Згодом, коли вони дозрівають, колір змінюється на фіолетовий, а сам плід зовні нагадує кабачок »- додає експериментатор.
Читайте також: Фермер з Одещини вирощує диво-селекціонерства: ожиномалину
Як зазначає Євдокимов, плоди кассабанани довгі, близько 30-60 см. При цьому в ширину вузькі – 7-11 см.
«У розрізі плоду – жовта м’якоть з цікавим динним ароматом. У сирому вигляді вона соковита, смак можна описати як щось середнє між гарбузом, динею і яблуком, з нотками персика. Молоді плоди, як у кабачків, мають тонку шкірку. Визріли плоди кассабанани мають більш товсту шкірку, а всередині велике насіння, яке потрібно вичищати. З стиглого овоча виходить смачний джем, варення, соки »- розповідає Дмитро.
За словами фермера, плоди відрізняються гарною лежкістю, зібраний навесні врожай зберігався до кінця літа.
Нагадаємо, вже 28 жовтня у Києві відбудеться конференція “Ніші. Технології. Інвестиції” на якій провідні експерти та аналітики агросектору розкажуть про перспективні ніші для розвитку агробізнесу в найближчі 5-10 років.
Читайте також: Від творця «ожиномалини»: фермер Кіліївщини похвалився урожаєм “земклуники”