«Через рік на наших полицях буде стояти половина польського і німецького молока» – Олександр Деркач

«На наш ринок безконтрольно і без якихось бар’єрів вже рік суцільним потоком йде демпінгова і дотаційна молочна продукція з Євросоюзу. Яка вся там дотується державою на рівні фермера приблизно на 30 відсотків. На ці цілі ЄС витрачає в рік 30 млрд. євро» – пише у Facebook співвласник «Молочного альянсу», Олександр Деркач.
За його словами, літр молока в Польщі і Голандії для переробника коштує 31 цент, а в Україні молоко аналогічної якості коштує 40 центів. Також фахівець наводить різницю у НДС: 20% в нашій країні на противагу 7% у Європі. Саме через це, польські сири аналогічної якості в українських магазинах коштують на 20% дешевше наших, а імпорт молочних продуктів в Україну перевищує експорт.
Подібні відкриті заяви від співвласника «Молочного альянсу» – рідкість, Деркач не дає офіційних заяв та інтерв’ю вже тривалий час. Тригером висловити думку щодо молочної продукції, став пост у Facebook Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофія Милованова, у якому останній пише про зміни в галузі АПК, та акцентує увагу на проблемах молочного сектору.
На думку Олександра Деркача, ситуація на молочному ринку буде погіршуватися, доти одностороння “торгівля” з ЄС буде продовжуватись. Експерт дає прогноз, що в разі відсутності змін, «через рік на українських полицях буде стояти половина польського і німецького молока, а корів поріжуть не тільки селяни, а й власники молочно-товарних ферм».
Читайте також: “Селяни не бачать перспектив в утриманні корів”,- Голова Асоціації тваринників України

Agri – gator

1 коментар
  1. Роман говорять

    Це добра новина для українських споживачів! 👍👍👍
    Бо національні сільгоспвиробники не спроможні забезпечити українців якісним і дешевим молоком!
    В Україні не існує ефективноі системи підтримки вітчизняних виробників, тому будемо споживати імпортновану продукцію…

Відповісти

Ваш email не публікується