“Селяни не бачать перспектив в утриманні корів”,- Голова Асоціації тваринників України

Протягом всього двох місяців осені 2019 року прибутковість виробництва молока зросла на 28%. Український молочний індекс в жовтні 2019 року вже в півтора рази перевищував минулорічний. Як повідомляє економіст ФАО Андрій Ярмак, в жовтні зростання склало 9,3% до вересня – менше, ніж зазвичай (середній показник був 11%)
За словами Ірини Паламар, Голови Асоціації тваринників України, та співвласниці ГК «АгроВетАтлантик», прибутковість молочного бізнесу зросла через збільшення закупівельних цін на молоко екстра класу. Якщо у жовтні 2018 року вона була 8,40 грн / кг, то у жовтні 2019 – вже 10,1 грн / кг.
Також Голова Асоціації наводить статистичні дані: “Скоротилося виробництво молока у порівнянні з минулим роком. У першому півріччі 2019 року Україна виробила на 3,4% менше, ніж у першому півріччі 2018 року. Особливо падіння виробництва молока відчувається  у приватних господарствах  (мінус 4,1% порівняно з фермерським, яке скоротилося на 1,5% ).
За інформацією Паламар, наразі для фермерів складається безрадісна ситуація: “Люди масово вирізають корів, бо їм невигідно їх утримувати. Як відомо, вже з січня 2020 року молоко другого класу, яке виробляється в домогосподарствах населення,  прийматиметься лише як технічна сировина, за дуже низькою ціною. Тож селяни не бачать перспектив в утриманні корів”, – повідомляє Голова Асоціації тваринників України.
На думку Ірини Паламар, усе це є результатом відсутності державної політики для підтримки виробників сільськогосподарської продукції.

Agri-gator

Відповісти

Ваш email не публікується