Головні новини тижня (30.01 – 04.02) від AGRI-GATOR

Уряд передав Держпродспоживслужбу у підпорядкування Мінагрополітики, аграріям під санкціями заборонили держпідтримку, надходження молока на переробку скоротилося на 9%, обсяги вантажних перевезень на річках перевищили 20 млн тонн, український крем-мед вийшов на ринок Кувейту та інші головні агроновини за тиждень на AGRI-GATOR.

 

АГРОПОЛІТИКА

Уряд передав Держпродспоживслужбу у підпорядкування Мінагрополітики.  Відповідне рішення прийняв Кабінет міністрів України на засіданні уряду постановою «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань діяльності Міністерства економіки та Міністерства аграрної політики і продовольства України».

 

Аграріям, до яких застосовуються санкції, заборонено надавати державну підтримку.  Кабмін заборонив надавати кошти за програмами державної підтримки сільгосптоваровиробникам, до яких застосовуюся економічні санкції. Відповідну постанову уряд ухвалив на засіданні 9 лютого.

 

У Держгеокадастрі заявили про відсутність коштів на оцифровку земельного фонду.  Вартість оцифровування фонду землеустрою та оцінки земель архівів попередньо оцінюється у 200,5 млн грн і на 2022 рік коштів на ці видатки в держбюджеті відсутні. Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

 

ВИРОБНИЦТВО, СПОЖИВАННЯ, ЦІНИ, ЛОГІСТИКА

 Продажі насіння кукурудзи в Україні зросли на 7%.  Виробництво та сертифікація батьківських форм гібридної кукурудзи у 2021 р. склало 119,2 тис. т, що на 7,4 % більше, ніж роком раніше.  При цьому, з вказаного обсягу ввезено гібридів іноземної селекції – 19,9 тис. т, вироблено на території України насіння іноземної селекції — 77,1  тис. т., вітчизняне насінництво – 22,2 тис. т.

 

Торік в Україні надходження молока на переробку скоротилося на 9%.  У 2021 році надходження сирого молока на переробку скоротилося 8,9%, у порівнянні з 2020 роком та склало 3,20 млн т. Про це повідомляє Державна служба статистики.

 

Прибутки українських виробників молока в січні стали одними з найгірших за останні шість сезонів.  Індекс умовної прибутковості виробництва молока (УМІ) в січні знизився на 10% проти грудня 2021 року. Це сталося переважно за рахунок зростання цін на корми майже на 9%, тоді як падіння середньої закупівельної ціни на молоко було не таким значним.

 

Україні прогнозують чільне місце серед виробників горіхів. Світовий експорт волоських горіхів у найближчі 5 років продовжить зростати, США залишаються найбільшим експортером. Проте все більш актуальними стають нові гравці, такі як Китай, Чилі та Україна. Про це йдеться у прогнозі розвитку світового горіхового ринку на найближчі 5 років від Rabobank.

 

Чи змінюватимуть ціни на сільгосппродукцію агровиробники?  У січні-березні 2022 року 52% сільгосптоваровиробників не бачать приводів для цінових змін на продукцію. Про це свідчать результати опитування, яке було проведено Держстатом.

 

Вітчизняні свиногосподарства завершили роботу над стандартом без антибіотиків.  Вітчизняні свиногосподарства-учасники Асоціації «Свинарі України» — СП ТОВ «Нива Переяславщини», ТОВ «Барком», ТОВ «НВП „Глобинський свинокомплекс“» та ТзОВ «Гудвеллі Україна» — закінчили роботу над стандартом виробництва свинини без антибіотиків. Про це повідомляє прес-служба Асоціації «Свинарі України».

 

Обсяги вантажних перевезень на річках вперше перевищили 20 млн тонн.  Річкові перевезення вантажів в Україні збільшилися на 30,3%. За підсумками 2021 року вони досягли 20,6 млн тонн. Вперше за тривалий час обсяги вантажних перевезень на українських річках перевищили 20 млн тонн. Також отриманий результат – найвищий з 1994 року, коли вантажопотік на річках України становив 19,9 млн тонн.

 

У порту «НІКА-ТЕРА» реалізовано проєкт зі збільшення перевалки рідких добрив.  В рамках проєкту: проведено реконструкцію та розширення станції розвантаження вагонів; прокладено два трубопроводи; в експлуатацію введено резервуари для накопичення та зберігання азотних добрив; вся технологічна інфраструктура для перевалки КАС утеплена та оснащена підігрівом. Інвестиції в проєкт склали понад 22,2 млн гривень.

 

ЕКСПОРТ-ІМПОРТ

Ринки скількох нових країн відкрито для експорту української продукції.  32 нових експортних ринки було відкрито для українських товарів за останні 15 місяців. Про це повідомляє пресслужба Держпродспоживслужби. Серед відкритих товарних позицій найбільшим попитом користувались молоко та молочні продукти, м’ясо птиці та продукти птахівництва, мед, дрібна та велика рогата худоба, а також корми для тварин.

 

Україна на третину збільшила обсяги експорту кукурудзи до ЄС.  В період з жовтня по січень 2021/22 МР Україна експортувала на зовнішні ринки 14,1 млн т кукурудзи на суму $3,4 млрд, що на 31% перевищує експортований обсяг зернової за аналогічний період сезоном раніше в натуральному вираженні (10,8 млн т) і на 66% — у грошовому — $2 млрд.

 

У 2021 році Україна експортувала м’яса на 846 млн доларів.  У 2021 р. Україні вдалося збільшити виручку від експорту м’яса та субпродуктів на 30% — до $846 млн. Крім зростання закордонних продажів м’яса птиці, фіксувалось і нарощування в сегменті замороженої яловичини.

 

Український крем-мед вийшов на ринок Кувейту.  Кувейтська компанія Pure Global for Trading in Healthy Foods W.L.L. підписала ексклюзивну угоду з виробником меду в Україні на постачання натурального вершкового меду до Кувейту під брендом Pure Huney.

 

При збільшенні імпорту турецьких помідорів Україна зможе відновити мито.  Угода про зону вільної торгівлі з Туреччиною захищає українських виробників овочів. Про це заявив торговий представник України Тарас Качка. «Туреччина зараз не стільки витісняє з ринку України вітчизняний помідор, скільки витісняє Іспанію та Польщу. Однак, якщо раптом станеться навала турецьких помідорів, Україна може відновити дію мита або збільшити його».

 

«Укрзалізниця» скасовує заборону на транзит до Польщі.  АТ «Укрзалізниця» з 10 лютого 2022 року скасовує заборону на перевезення транзитних вантажів Україною до Республіки Польщі. Про це повідомляє пресслужба «Укрзалізниці».

 

ІНШІ АГРОНОВИНИ

Мережу супермаркетів “Фуршет” остаточно визнано банкрутом. Причина – відсутність можливості в повному обсязі розраховуватися за своїми поточними зобов’язаннями. Про це йдеться у відповідному рішенні Господарського суду Дніпропетровської області. За ним, банкрутом визнано компанію “Рітейл Центр”, яка була власником мережі.

 

AGRI-GATOR

Відповісти

Ваш email не публікується