«Укрзалізниця» скасовує заборону на транзит до Польщі – AgroTimes

АТ «Укрзалізниця» з 10 лютого 2022 року скасовує заборону на перевезення транзитних вантажів Україною до Республіки Польщі. Про це повідомляє пресслужба «Укрзалізниці».

Зокрема, Польща покращила приймання поїздів з української сторони на стику Ізов-Грубешів. У результаті щоденний обмін піднявся і в окремі дні сягав 10 поїздів. Цих показників достатньо для ритмічних перевезень між країнами без скупчення вагонів на кордоні. Раніше цей показник сягав максимум 8-9 поїздів, а інколи й 7 поїздів на добу.

Також Укрзалізниця продовжує роботу над збільшенням пропускної здатності залізничної інфраструктури у напрямку Республіки Польща. Зокрема, триває електрифікація дільниці Ковель — Ізов — Держкордон. Усі роботи на напрямку планується закінчити до кінця червня 2022 року.

Крім того, АТ «Укрзалізниця» очікує погодження залізничною компанією «ПКП ЛХС» (Польща) зміни плати за використання вагонів власності Української залізниці, яка є значно нижчою ринкової. Наразі нарахування здійснюється за умовами договору, який був підписаний ще у 2019 році. При цьому Укрзалізниця реалізує послугу перевезень у власних вагонах територією України через систему Прозорро. Це дозволяє розподіляти вантажні вагони на конкурентних умовах та за ринковою вартістю.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується