Головні новини тижня від AGRI-GATOR (20.09 – 24.09)

Кабмін ухвалив постанову про електронні земельні аукціони, сільгоспвиробництво зросло на 8,4%, поголів’я сільгосптварин продовжує скорочуватися, найбільше в світі гарбузів споживають українці, фермери активно експортують бузину, онлайн-енциклопедія для агровиробників та інші головні агроновини за тиждень на AGRI-GATOR.

 

АГРОПОЛІТИКА

Кабмін ухвалив постанову про електронні земельні аукціони.  Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про вимоги щодо підготовки та проведення земельних торгів для продажу земельних ділянок та набуття прав користування ними (оренди, суперфіцію, емфітевзису) з доопрацюванням 1 день.

 

Уряд розподілив 164,5 млн грн держпідтримки на розвиток садівництва, виноградарства та хмелярства. Наразі уряд розподілив (але ще не виплатив) 164,5 млн грн держпідтримки на розвиток садівництва, виноградарства та хмелярства за заявками за 2019-2020 роки, збір за якими тривав до 15 вересня.

 

В Україні покращиться якість харчових продуктів для дітей.  У четвер, 23 вересня, депутати Верховної Ради підтримали проект Закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення якості харчових продуктів, що споживаються дітьми” №5148. Пропонована норма, зокрема, передбачає обмеження застосування для виробництва дитячого харчування деяких інгредієнтів (пальмової олії та ін.).

 

Карантин в Україні продовжили до кінця року. Кабінет міністрів України продовжив дію адаптивного карантину по всій території України до 31 грудня 2021 року. Відповідне рішення Кабмін прийняв, 20 вересня 2021 року, на позачерговому закритому засіданні.

 

ВИРОБНИЦТВО, СПОЖИВАННЯ, ЦІНИ, ЛОГІСТИКА

Сільгоспвиробництво в Україні зросло на 8,4%. Обсяги виробництва сільгосппродукції в господарствах всіх категорій України за підсумками січня-серпня зросли на 8,4% в порівнянні з показником аналогічного періоду роком раніше.

 

Переробники скоротили виробництво нерафінованої соняшникової олії на третину. За січень-серпень 2021 року в Україні виробили 2,52 млн т нерафінованої соняшникової олії, сафлорового і їх фракцій. Виробництво соняшникової олії за 8 місяців 2021 року на 32,2% нижче за результат за аналогічний період 2020 року.

 

Поголів’я сільгосптварин в Україні продовжує скорочуватися. В Україні за станом на 1 вересня 2021 року скоротилося поголів’я великої рогатої худоби, птиці, овець і свиней. Так, на звітну дату поголів’я великої рогатої худоби склало 3,18 млн голів, що на 6,4% менше показника на аналогічну дату роком раніше.

 

В Україні знову падає виробництво молока.  Виробництво молока за січень-липень 2021 року в господарствах усіх категорій знизилося до 6 млн 35,2 тис. т, що на 6,2% менше порівняно із аналізованим періодом 2020 року (6 млн 437,5 тис. т).

 

Яйця за рік подорожчали на 56%.  Середня ціна виробників яєць на 17 вересня зросла до 24,77 грн (із ПДВ) за 10 штук. Це на 56% більше, ніж торік. Проти минулого місяця яйця подорожчали на 31%, а як порівняти з минулим тижнем, – на 3%.

 

Зернові запаси України перебувають на критично низькому рівні. Зернові запаси в Держрезерві України знаходяться на критично низькому рівні через відсутність фінансування на поповнення запасів матеріальних цінностей відомства. Про це заявили в Державному агентстві резерву України.

 

У 2020 році українці споживали по 12,4 кг риби.  У 2020 році рівень споживання риби та рибних продуктів в Україні склав 12,4 кг на одну особу. Загалом протягом минулого року фонд споживання риби та рибних продуктів становив 517,4 тис. тонн.

 

Українці найбільше в світі споживають гарбузів та кабачків.  Найвищим у світі споживання кабачків і гарбуза на душу населення в 2020 році було в Україні  – 33 кг на людину в рік, Алжирі – 10,4 кг на людину в рік, Італії – 9,7 кг на людину в рік, Росії – 8,7 кг на людину в рік і Туреччин і – 6,4 кг на людину в рік.

 

В Україні зростає вартість кормів для сільськогосподарських тварин.  На тлі здорожчання цін на зернові та олійні культури, які за останній рік збільшились майже вдвічі, зростає вартість кормів для сільськогосподарських тварин. Відтак, корми в середньому подорожчали на 68-84% в залежності від інгредієнта.

 

Зернотермінал EVT перевалив мільйонну тонну вантажу з початку сезону 2021/2022. Портовий зерновий термінал EVT досяг показника в 1 млн тонн вантажів, перевантажених через причал на експорт в 2021/2022 маркетинговому році. Символічну позначку подолали 22 вересня при обробці судна Princess Nicole.

 

ЕКСПОРТ-ІМПОРТ

Україна експортувала більше 12 млн тонн зерна.  Станом на 22 вересня у 2021/22 МР Україна експортувала 12 млн 115 тис. тонн зернових та зернобобових культур, що на 1 млн 343 тис. тонн більше, ніж торік.

 

Кукурудзу та пшеницю з України експортуватимуть до США. Україна та США працюють над відкриттям ринку США для української кукурудзи та пшениці (у тому числі органічної). Про це повідомляє Держпродспоживслужба. Так, наразі процедури погодження знаходяться на фінальному етапі.

 

Україна різко збільшила експорт овочів до Білорусі. В 2021 році Україна різко наростила експорт овочів борщового набору та картоплі в Білорусь. Поставки моркви за перші 6 місяців 2021 року з України до Білорусі зросли в 50 разів майже до 8 тис. тонн, товарної картоплі – в 3 рази до 5 тис. тонн, цибулі в 2,7 рази до 2,4 тис. тонн, буряка – в 6 разів до 1,9 тис. тонн.

 

Тисячі тонн бузини експортують українські фермери.  Пандемія коронавірусу посилила попит на бузину на міжнародному ринку, адже цей продукт містить велику кількість вітаміну С. Українські фермерські господарства вже експортували тисячі тонн ягоди. Наразі інтерес до бузини лише посилюється, а ціни на неї зростають.

 

ІНШІ АГРОНОВИНИ

В Україні з’явилася онлайн-енциклопедія для фермерів. Перша в Україні платформа аграрних знань «АГРОВІКІ» відкрита. Усі охочі вже можуть отримати будь-яку аграрну інформацію та матеріали щодо ведення бізнесу.

 

Українська мережа супермаркетів «Сільпо» звільнила всю команду управління плодоовочевими відділами. За інформацією, отриманою від постачальників овочів і фруктів однієї з найбільших мереж супермаркетів України «Сільпо», яка входить в Fozzy Group, вся команда, яка відповідала за закупівлю овочів і фруктів, а також за управління плодоовочевими відділами мережі, була звільнена.

 

В Україні заборонять одноразовий посуд.  Слідом за обмеженням використання пластикових пакетів уже найближчим часом можуть ввести заборону на пластиковий одноразовий посуд. Його не дозволять не тільки виробляти, а й ввозити на територію України.

 

AGRI-GATOR

Відповісти

Ваш email не публікується