Головні новини тижня від AGRI-GATOR (21.06 – 25.06)

Підписано закон про продаж землі на електронних аукціонах, аграрії отримають переважне право викупу земельної ділянки, в Україні прогнозують дефіцит сала, ціни на добрива сягнули дворічного максимуму, Йорданія зняла обмеження на імпорт українських продуктів птахівництва, на Херсонщині розквітла галявина кактусів та інші головні агроновини за тиждень від AGRI-GATOR.

 

АГРОПОЛІТИКА

Президент України підписав закон про продаж землі на електронних аукціонах. 24 червня Президент України Володимир Зеленський підписав ЗУ № 2195 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони», який необхідний для повноцінного та успішного запуску ринку землі.

 

Аграрії отримають переважне право викупу земельної ділянки. Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, якою вніс зміни до порядків ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Згідно зі змінами, після відкриття ринку землі аграрії, які багато років працюють на земельній ділянці, отримають переважне право її викупу.

 

Уряд дозволив підняти ціни на бензин та дизельне пальне.  Наприкінці червня пальне в Україні подорожчає. Про це свідчать дані Міністерства економіки, яке фактично регулює граничні ціни на бензин та дизельне пальне. Цього разу подорожчання пального буде незначним. В середньому ціни на бензин виростуть приблизно на 2 копійки за літр, а на дизельне пальне — на 14 копійок за літр.

 

Уряд затвердив вимоги до інвесторів для використання механізму «інвестнянь».  Про це прем’єр-міністр Денис Шмигаль написав у Telegram.  «Затверджено порядок взаємодії „інвестнянь“ з інвесторами, органами державної влади, а також з місцевою владою. Також затверджено вимоги до інвестора щодо його фінансової спроможності».

 

ВИРОБНИЦТВО, СПОЖИВАННЯ, ЛОГІСТИКА

Виробництво молока за 5 місяців скоротилося на 5,3%.  У січні-травні 2021 року виробництво молока в Україні скоротилося на 5,3% – до 3,43 млн тонн. У промисловому сегменті обсяги виробництва скоротилися на 0,6% проти січня-травня 2020 року – до 1,14 млн тонн. Це 33,3% від загальної кількості виробленого молока.

 

На 10% зросло виробництво свинини в Україні. Згідно з даними звітів Державної служби статистики, у січні-травні в Україні на забій реалізували 231,2 тис. тонн свиней. Це означає, що виробництво свинини живою вагою було на 10,6% більшим, ніж за перші 5 місяців 2020 року.

 

В Україні прогнозують дефіцит сала.  В Україні стали менше споживати свинини: за 5 років воно знизилося на 7 кг на душу населення, що оцінюється в 30%. Про це заявила експерт зі свинарства Асоціації тваринників України Ольга Махно. На її думку, нашу країну може очікувати дефіцит сала, оскільки вирощування свиней в Україні втратило рентабельність, через удорожчання кормів.

 

Запаси зерна в Україні на 14% вище торішніх. Запаси зернових і зернобобових культур в Україні станом на 1 червня 2021 року склали 6,9 млн т, що на 14% або 825 тис. т вище торішніх (6,07 млн ​​т).

 

Садівники південних областей України приступили до збору врожаю малини. На поточному тижні на українському ринку з’явилися перші партії малини з південних областей країни. Варто зазначити, що в поточному році сезон реалізації малини почався в середньому на 10 днів пізніше, ніж роком раніше, що пов’язано з холодною і затяжною весною.

 

В Україні найбільший дефіцит черешні за 10 років. Про це розповів Олександр Маценко, голова Асоціації розвитку інтенсивного садівництва Черкащини. «Черешня — це продукт розкоші. У цілому по Україні черешні буде мало. За десять років такого дефіциту ще не було».

 

В Україні ціни на добрива сягнули дворічного максимуму.  Ціни на добрива сягнули максимальної дворічної позначки. Аміачна селітра вже продається по 10800-11000 грн/т, з доставкою, це рівень березня-квітня 2019 року. Активність аграріїв знижується разом із зниженням цін на зерно.  Тим не менш, в Україні зростають ціни не тільки на азотні добрива, а й на NPK.

 

До порту «Південний» прибув перший контейнерний потяг з Китаю.  Перший контейнерний потяг із Півдня Китаю прибув до України на термінал DP World TIS Pivdennyi. Відтепер підприємці зможуть отримувати товари з найбільшого бізнесового центру Китаю Гуанчжоу у два рази швидше, ніж це було раніше.

 

ЕКСПОРТ-ІМПОРТ

З України експортували 43,4 млн тонн зерна.  Станом на 18 червня з початку 2020/21 маркетингового року з України експортовано 43,4 млн тонн зернових культур, що на 12,4 млн тонн менше, ніж за аналогічний період минулого маркетингового року.

 

Йорданія зняла обмеження на імпорт українських продуктів птахівництва.  З 16 червня Йорданія скасувала обмеження, встановлені раніше на ввезення живої птиці, замороженого м’яса птиці, охолодженого м’яса птиці та яєць із України через спалахи грипу птиці.

 

Експорт українських равликів за 5 місяців зріс на 37%.  Протягом січня-травня 2021року Україна експортувала 390,3 тонни равликів – на 37% більше, ніж за аналогічний період 2020 року. У грошовому еквіваленті експорт равликів сягнув $616,2 тис. – на 6% менше, ніж за п’ять місяців 2020 року.

 

Україна продовжує скорочувати імпорт картоплі. У січні-травні 2021 року Україна знизила імпорт картоплі на 18,5% до 173,53 тис. т в порівнянні з аналогічним періодом минулого року (212,98 тис. т). У грошовому еквіваленті імпорт в звітному періоді досяг $ 41 млн, що на 7% перевищує перші 5 місяці 2020 року ($ 44,12 млн).

 

ІНШІ АГРОНОВИНИ

Сільське господарство визнано найбільш рентабельною галуззю економіки за 2020 рік.  У 2020 році середня рентабельність операційної діяльності підприємств в Україні становила 6,5%. Рівень рентабельності всієї діяльності підприємств становить 1,1%. За даними статистичного відомства, найбільш рентабельною була галузь сільська, лісова і рибне господарство — 18,4%.

 

Галявина кактусів розквітла на Херсонщині.  Ціла галявина кактусів з’явилася в Олешківському лісі на Херсонщині. Наразі триває період цвітіння рослин. Вони квітнуть яскравими жовтими квітками і привертають увагу охочих сфотографуватися. Звідки нетипові для цієї місцевості кактуси з’явилися в Олешківському лісі – невідомо.

 

AGRI-GATOR

Відповісти

Ваш email не публікується