В Україні прогнозують дефіцит сала — АГРОПОЛІТ

В Україні стали менше споживати свинини: за 5 років воно знизилося на 7 кг на душу населення, що оцінюється в 30%. Про це заявила експерт зі свинарства Асоціації тваринників України Ольга Махно.

Вона зазначила при цьому, що в порівнянні з європейськими країнами «українці і так не доїдають свинини».

«Реалізаційна ціна в живій вазі в кінці 2020 року і на початок 2021 складала 38-40 гривень за кілограм (в середньому близько $ 1,5). У той же час в 2019 році в живій вазі купували в середньому по 44,5 гривні за кілограм», – повідомила експерт.

На думку Махно, нашу країну може очікувати дефіцит сала, вирощування свиней в Україні втратило рентабельність, що пов’язано з ціною кормів: з початку 2019 року їх вартість зросла на 20-40%, і продовжує рости.

В Асоціації тваринників попереджають, що подальше зростання цін на сировину негативно позначиться на малому і середньому бізнесі України.

Імпорт свинини в Україну в грошовому вираженні в шість разів перевищив експорт, в співвідношенні $ 19 млн. І $ 3,7 млн. За січень – травень 2021 відповідно (дані Державної митної служби).

У звітний період Україна закупила 10,3 тис. тонн продукції, показники експорту склали 717 тонн. Найбільше ми купували у Данії з грошовим показником в $ 8,5 млн, на другому місці – Польща: імпортовано свинини на $ 4,3 млн, третє місце у Нідерландів – $ 2,3 млн.

Нагадаємо, що в Україні імпорт свинини перевищує експорт у шість разів.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується