Головні новини тижня від AGRI-GATOR (21.12 – 25.12)

Створено Раду з питань сприяння розвитку малого підприємництва, у Держгеокадастру з’явився тимчасовий керівник, Україна експортувала 25 млн т зерна, 6 млн га посівів зернових у «тіні», літаючий трактор для розпилення ЗЗР та добрив, срібна медаль на міжнародному конкурсу меду в Лондоні та інші головні агроновини за тиждень від AGRI-GATOR.

 

АГРОПОЛІТИКА

Зеленський підписав закон про стабілізацію ринку кормів в Україні. Президент України Володимир підписав Закон «Про внесення змін до розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України« Про безпеку та гігієну кормів» з метою стабілізації ринку кормів» №1033-ІХ.

 

В Україні посилиться контроль за порушеннями у сферах насінництва та розсадництва. 23 грудня, на засіданні Уряду схвалено законопроєкт, який врегульовує питання відповідальності за правопорушення у сфері насінництва, розсадництва, а також у сфері дотримання заходів біологічної і генетичної безпеки щодо с/г рослин.

 

В Україні створено Раду з питань сприяння розвитку малого підприємництва.  Володимир Зеленський, президент України, підписав указ №582/2020 «Про Раду з питань сприяння розвитку малого підприємництва» та затвердив її положення. Про це повідомляє пресслужба Офісу Президента України.

 

Мінінфраструктури презентувало новий проєкт наказу щодо заборони експлуатації вантажних вагонів. Міністерство інфраструктури України виставило на обговорення новий варіант проекту наказу «Про затвердження порядку встановлення заборони експлуатації вантажних вагонів на залізничному транспорті». Проект наказу оприлюднила пресслужба Мінінфраструктури 22 грудня, а обговорення триватиме по 31 грудня.

 

У Держгеокадастру з’явився тимчасовий керівник.  Кабінет Міністрів на позачерговому засіданні призначив виконуючим обов’язки голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Олексія Пінчука.

 

ІМПОРТ – ЕКСПОРТ

Україна експортувала 25 млн т зерна з початку сезону. З початку 2020/21 МР станом на 24 грудня 2020 року експорт зернових з України досяг 25,07 млн ​​т. Експорт зернових в цьому сезоні на 4,4 млн т або на 14,95% нижче за результат за аналогічний період минулого маркетингового року (29 , 48 млн т).

 

Кабмін не вводитиме жодних обмежень експорту зернових та олійних.  Кабінет міністрів України не буде вводити жодних обмежень експорту зернових та олійних, адже обсяги відповідають домовленостям досягнутим в рамках Меморандуму між міністерством та профільними асоціаціями. Про це повідомила пресслужба Української зернової асоціації (УЗА).

 

Албанія почала імпортувати курячі яйця з України.  Українська компанія «Ефі Агро», яка спеціалізується на постачанні продуктів харчування у великі торгівельні мережі як України, так і закордон, розпочала активний експорт яєць українського виробництва до Албанії.

 

ТОП-5 постачальників помідор в Україні. За січень-листопад 2020 року Україна імпортувала 77,06 тис. т помідорів на суму $ 71,7 млн, що на 22% (у натуральному вираженні) і 74% (у грошовому вираженні) більше аналогічного періоду минулого року. Основними постачальниками помідорів в Україну в звітному періоді були: Туреччина, Польща, Нідерланди, Білорусь і Марокко.

 

Україна почала імпортувати ліс-кругляк з ЄС.  До України прибула перша партія дубу із Франції, яку на вітчизняних підприємствах незабаром перероблять і продадуть за кордон. Про це повідомив член правління Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Остап Єднак.

 

ВИРОБНИЦТВО, СПОЖИВАННЯ, ЛОГІСТИКА

В офіційній статистиці не відображено майже 6 млн га посівів зернових. EOS Data Analytics провела супутниковий аналіз посівних площ, відведених для вирощування основних сільськогосподарських культур. Аналіз показав, що майже 6 млн га угідь пшениці та ячменю не відображено в офіційній статистиці.

 

На Львівщині побудують перший в Україні завод з виробництва спеціальних дріжджових продуктів. Великий український виробник дріжджів – компанія “Ензим” планує розширити виробництво за допомогою кредиту в розмірі 10 млн євро, який надає Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР).

 

Україна обігнала Росію в рейтингу розвиненості торговельної інфраструктури. Україна, єдина з країн пострадянського простору, входить до списку країн із середнім рівнем розвиненості торговельної логістики за світовим Індексом еффективності логістики LPI. За результатами останніх 2-х років, Україна посіла 66 місце з 160 країн, обійшовши Білорусь, Росію та Казахстан.

 

Удвічі скоротилась кількість спалахів АЧС в Україні.  За весь 2020 рік (до 12 грудня) в Україні було зареєстровано 26 спалахів африканської чуми свиней. У 2019 році цей показник складав 53. Таким чином, за рік кількість випадків АЧС скоротилась удвічі.

 

Українці представили літаючий трактор для розпилення ЗЗР та добрив.  Компанія «ІТ КІТ» презентувала модель літаючого трактора Flying tractor з об’ємом баку 15 л, що здатний обробляти до 100 га за робочий день. Flying tractor може бути використаний для найрізноманітніших завдань точного землеробства: для розпилення ЗЗР, добрив та засобів від шкідників.

 

ІНШІ АГРОНОВИНИ

Прямі іноземні інвестиції скоротилися у 24 рази. У період з січня по жовтень 2020 року в Україні було зафіксовано іноземних інвестицій на загальну суму $22 млн. У порівнянні з 2019 роком, це – набагато менше, адже за аналогічний період минулого року показник сягнув $4,5 млрд.

 

В Україні названі кращі аграрні фото 2020. Latifundist Media разом з партнером LNZ Group підвели підсумки конкурсу на краще аграрне фото-2020 в 10 тематичних і однієї спеціальної номінаціях. Подивитися роботи переможців можна тут.

 

Український пасічник став переможцем міжнародного конкурсу меду в Лондоні. Цього року мед «Запашні луки Козачки» став першим українським учасником престижної Міжнародної виставки меду London Honey Awards, на якій завоював срібну медаль за чудову якість.

 

AGRI-GATOR

Відповісти

Ваш email не публікується