Невже свого вже бракує – Україна почала імпортувати ліс-кругляк з ЄС – Seeds

До України прибула перша партія дубу із Франції, яку на вітчизняних підприємствах незабаром перероблять і продадуть за кордон. Про це повідомив член правління Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Остап Єднак.

«На фото — перша партія дуба із Франції. Найближчими місяцями її перероблять на ламель і відправлять за кордон: в Європу, США, Японію», — написав Єднак пише на особистій сторінці у Facebook .

За його словами, вітчизняний дуб-кругляк аж ніяк не дорожчий за європейський і Україна цілком могла б обійтися без імпорту деревини для переробки. Але через чиновницькі корупційні схеми більшість вітчизняної деревини продається на «сірому» та «чорному» ринках.

«Чи це означає, що в Україні дуб-кругляк дорожчий за французький? І його немає? Не зовсім так. В Україні останнім часом ситуація катастрофічна для виробників, які працюють офіційно.

Більшість сировини  “з’їдає” чорний та сірий ринок, який за невеликі гроші та схеми, завдяки корупції чиновників, поглинає більшу частину ресурсу. 

Для “білих” деревообробників рештки сировини виставляють на аукціон, де через штучний дефіцит ціни злітають до небес. Тому стає вигідно купувати ліс-кругляк в ЄС. Бо там ринок.  

Ринок потрібно тотально виводити з тіні та схем. Єдині правила для всіх,  повна прозорість, електронний облік деревини та ланцюга постачання з відкритими даними. Інституційна реформа лісгоспів із зовнішнім аудитом,  наглядовими радами та без впливу чиновників”, – пише на особистій сторінці у Facebook Остап Єднак.

Варто нагадати, що ще влітку в Держлісагентстві заявили, що ніхто офіційно кругляк закордон не продає. Адже відомство не видавало жодного сертифікату про походження деревини для експорту.

Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується