Головні новини тижня від AGRI-GATOR (16.11 – 20.11)

Реорганізація Держгеокадастру, передача сільгоспземель об’єднаним громадам, Україна постачальник меду №1 до Європейського Союзу, імпорт картоплі з Польщі, скорочення поголів’я ВРХ, музей борщу під Полтавою та інші головні агроновини за тиждень від AGRI-GATOR.

 

АГРОПОЛІТИКА

Уряд прийняв постанову про реорганізацію територіальних органів Держгеокадастру.  Кабмін прийняв постанову, яка передбачає ліквідацію як юросіб публічного права низки територіальних органів Держеокадастру і утворення замість них терорганів як структурних підрозділів апарату відомства. Про це йдеться у постанові від 16 листопада 2020 року № 1118, опублікованій на Урядовому порталі.

 

В Україні стартувала передача сільгоспземель об’єднаним громадам. Очільник Держгеокадастру Роман Лещенко підписав наказ, яким доручив обласним управлінням Держгеокадастру передавати землю сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів об’єднаним територіальним громадам, починаючи від 17 листопада.

 

Податковий комітет Ради підтримав законопроект про аграрні розписки.  На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики було розглянуто та підтримано підготовлений до повторного першого читання законопроект №2805 щодо функціонування та обігу аграрних розписок.

 

В Україні почали штрафувати підприємців за підвищення цін без декларування. Кабінет Міністрів України затвердив переліки товарів, зміна цін на які підлягає декларуванню, у тому числі продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значущість, лікарських засобів, антисептиків та дезінфекційних засобів, засобів індивідуального захисту.

 

Компенсації  за придбану сільгосптехніку виплачено майже у повному обсязі.  Аграріям компенсували з дотацій на 2020 рік гроші за придбану сільгосптехніку вітчизняного виробництва майже у повному обсязі. Загальна сума компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва станом на початок листопада склала 986,3 млн грн, що становить 98% від плану.

 

ІМПОРТ – ЕКСПОРТ

Україна стала постачальником меду №1 до Європейського Союзу.  Обсяги поставок українського меду в ЄС за січень-серпень 2020-го зросли на 16% (проти такого ж періоду 2019-го),  а з Китаю – скоротилися на 19%. Відтак Україна стала постачальником меду №1 до Європейського Союзу.

 

 

Експорт українського цукру впав в два рази за 10 місяців. Україна за 10 місяців 2020 р експортувала 117,21 тис. т цукру на суму $ 44,96 млн. Обсяг поставок на 52% нижче експорту цукру в аналогічному періоді 2019 року (226,73 тис. т цукру на $ 81,4 млн) .

 

Китай став найбільшим торговим партнером України протягом 9 місяців 2020 року. За підсумками 9 місяців 2020 року частка Китаю у зовнішньому обороті України (експорт і імпорт товарів і послуг) склала 12,9% (10 854,7 млн доларів). У першому кварталі його частка була на рівні 10,9%, за підсумками першого півріччя – 12,5%.

 

Китай в 4 рази збільшив імпорт української кукурудзи в жовтні. Українські експортери у жовтні поставили на зовнішні ринки 1,84 млн т кукурудзи, що на 20% нижче жовтня 2019/20 МР і в десятки разів більше вересня. При цьому, зазначається, що в жовтні почався активний експорт до Китаю — 721 тис. т, частка якого зросла до 38%.

 

Експорт соняшнику з України за підсумками 2020 року може досягти 200 тис. тонн. За повідомленням асоціації «Укроліяпром» Україна за 10 днів листопада поточного року, за даними митної статистики, експортувала понад 26 тис. тонн насіння соняшнику. Очікується, що за підсумками січня-листопада експорт насіння соняшнику перевищить 150-160 тис. тонн, а до кінця 2020 року – може досягти 200 тис. тонн.

 

Україна почала імпортувати картоплю з Польщі. Україна почала імпортувати картоплю з Польщі, так як ціни на неї в цій країні нижче, ніж в Україні. Українським фермерам скоріш за все доведеться теж знижувати ціни на свою продукцію, а значить, вони недоотримають кошти для розвитку виробництва в наступному році.

 

ВИРОБНИЦТВО, СПОЖИВАННЯ, ЛОГІСТИКА

Поголів’я ВРХ в Україні продовжує скорочуватись. Станом на 1 листопада в усіх типах господарств нараховувалось 3,258 млн голів великої рогатої худоби. Це на 6,1% менше, ніж станом на 1 листопада 2019 року. 1 жовтня в Україні утримувалось 3,34 млн голів ВРХ. Таким чином, за місяць скорочення поголів’я склало майже 2,5%.

 

Виробництво замороженого рибного філе зросло на 40,9%. За даними Державної служби статистики України протягом січня-вересня 2020 року в нашій державі вироблено 356,5 тонн філе рибного замороженого. Це на 40,9 % більше, ніж за аналогічний період минулого року.

 

В Україні продовжує скорочуватися виробництво яєць.  За січень-жовтень 2020 р. виробництво яєць в Україні зменшилося на 1,6% у порівнянні з аналогічним періодом 2019 р., до 14,10 млрд штук.

 

В Україні обвалилася ціна на моркву. На гуртовому ринку західних та центральних регіонів України «Шувар» станом на ранок 18 листопада 2020 року ціна на моркву на гурті впала одразу на 16,2%. Мова йде про моркву “стандарт” вітчизняного виробництва.

 

Південний морпорт відновив рекорд вантажообігу.  Морпорт Південний з початку 2020 р обробив на 20 тис. т вантажів більше, ніж за весь 2019 р. Станом на 14 листопада портовими операторами морського порту Південний був обробки рекордний обсяг вантажів – 53,88 млн т. У той час як вантажообіг за всі 2019 році становив 53,86 млн т.

 

ІНШІ АГРОНОВИНИ

Перший в Україні музей борщу відкриють під Полтавою.  В селі Опішні, що на Полтавщині започаткували фестиваль борщу і готуються відкрити музей цієї страви.

 

Російська влада виставила на продаж кримський завод вин “Масандра”.  Акції найбільшого в регіоні виноробного і віноградарського об’єднання «Массандра» виставлено на торги. Лот оцінюється більш ніж в 5,3 млрд рублів.

 

Українська компанія спільно з заводом китайського бренду виводить на ринок потужні трактори. В цьому році вітчизняна компанія «АГСОЛКО Україна» спільно з заводом відомого китайського бренду YTO розробила і виводить на ринок України спец лінійку потужних та доступних за ціною моделей тракторів серії BASIC потужністю від 24 до 102 кінських сил.

 

AGRI-GATOR

Відповісти

Ваш email не публікується