Головні новини тижня від AGRI-GATOR (08.06 – 12.06)

Новий голова Держгеокадастру, облікова ставка 6%, експорт хлібобулочних виробів до Великобританії, старт зернозбиральної компанії, перша українська лохина на ринку, зростання цін на гречку, кредит під 0%, сад на даху коворкінгу та інші головні агроновини за тиждень від AGRI-GATOR.

 

АГРОПОЛІТИКА

 

 

 

 

ІМПОРТ – ЕКСПОРТ

  • Названо найбільших імпортерів українського цукру у 2020 році. За січень-травень 2020 року експорт цукру з України складає 60,1 тис. тонн. Найбільшими імпортерами українського цукру від усього експорту (у грошовому еквіваленті) у січні-травні 2020 року виступили: Туреччина (19,82%), Ліван (13,68%) і Лівія (12,97%).

 

 

 

  • Помітно зріс обсяг імпорту свинини в Україну. У травні в Україну з-за кордону було ввезено 3,2 тис. тонн свинини. Це у три рази більше, ніж було імпортовано у квітні, та в 2,7 раза більше, ніж імпортували у травні 2019 року, повідомляє Аоціація “Свинарі України”.

 

 

  • Запорізький ячмінь експортуватиметься до Китаю. Державні фітосанітарні інспектори Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області почали обстеження посівів ячменю, які планують експортувати до Китаю.

 

ВИРОБНИЦТВО, СПОЖИВАННЯ, ЦІНИ

 

 

  • За рік зросли ціни на гречку. За останній рік закупівельні ціни на гречку в Україні зросли на 156% і станом на 5 червня становили 16,8 тис. грн/тонна (без ПДВ). Найбільше вартість цієї культури зросла у Східному регіоні – до 19,4 тис. грн/тонна. Найменше – у Північному, який є лідером з виробництва цієї культури, – до 14,3 тис. грн/тонна.

 

 

 

  • Мелітопольська черешня в липні отримає статус продукту з географічним зазначенням. Реєстрація географічних зазначень «Мелітопольська черешня» знаходиться на завершальному етапі. Це перша українська ягода, яка отримає реєстрацію як географічне зазначення і має право на визнання в ЄС.

 

 

  • У 2020 році в Україні очікують добрий урожай картоплі. У 2020 році обсяги врожаю картоплі збільшаться і немає підстав для подорожчання цього продукту. Про це заявив директор насіннєвої компанії «Агріко Україна» Микола Гордійчук. Очікуване збільшення врожаю він пояснив розширенням площ для вирощування картоплі на 5% відсотків цьогоріч.

 

  • Ціни на український мед зростуть. Додаткові витрати на підтримку бджіл у травні і слабке цвітіння акації, сприятимуть підвищенню роздрібної ціни на мед, – повідомляють пасічники.

 

 

  • Названо точну чисельність фермерських господарств та кооперативів в Україні. За даними Держстату України за результатами діяльності у 2019 році, налічується 46 794 фермерських господарства, також у Україні діє 28 тис. кооперативів, з них сільськогосподарських виробничих – 1008.

 

ЛОГІСТИКА

 

 

 

ІНШІ АГРОНОВИНИ

 

 

  • На Тернопільщині пронісся смерч. 9 червня у Тернопільській області зафіксували потужний смерч. Він пронісся у селі Козова Козівського району.

 

AGRI-GATOR

Відповісти

Ваш email не публікується