Ціни на український мед зростуть – прогноз

Додаткові витрати на підтримку бджіл у травні і слабке цвітіння акації, сприятимуть підвищенню роздрібної ціни на мед , – повідомляє  власник пасіки «Деснянські медозбори»  Сергій Щербак, – передає Agri-gator

Холодний та дощовий травень звів нанівець сподівання на збір весняного меду: в цьому році на багатьох пасіках  бджіл підгодовують, рятуючи їх від загибелі.   Пасічники  одразу декількох областей України навіть висловили побоювання щодо відсутності меду цьогоріч на ринку взагалі.  За словами  співвласника ТМ “Знатний Мед” пасічника Валерія Курейко, травневого меду, до складу якого входить нектар з плодових дерев і кущів, малини та інших ягід, в цьому році практично немає, принаймні у центральних та північних областях України .Зібрати його не дозволили погодні умови.
“Що стосується меду з ріпаку, то хоча ця культура непогано цвіла, нектару бджолам ледве вистачило для своїх потреб” – розповідає фахівець.

Подібна ситуація спостережується і на Київщині.  Аномально холодний і дощовий травень приніс непрогнозовані проблеми бджолярам цього регіону.

“Сильні сім’ї потребують багато меду, в той час як дощі тримали бджіл у вуликах. В окремі дні контрольні ваги на пасіці показували до мінус три кг. Це означає, що бджоли з’їли власні запаси, тож говорити про медове поповнення – навіть не доводиться” – розповідає власник пасіки «Деснянські медозбори»  в інтерв’ю Green Post.

На думку бджоляра,  саме додаткові витрати на підтримку бджіл у травні і слабке цвітіння акації, сприятимуть підвищенню роздрібної ціни на мед.
Agri-gator

Відповісти

Ваш email не публікується