Із поля у поле: як колишній футболіст заснував молочну ферму

На Галичині  в селі Угерсько є  підприємство “Мукко” – це   козяча й коров’яча ферми, молокопереробний завод і сироварня, де варять сири, проводять екскурсії та дегустації.  І можливо, ця історія не була б такою цікавою, якби співзасновник цієї ферми Назар Кміть не був професійним футболістом, а уся команда фахівців на «Мукко»  не складалася з   колишніх економістів, юристів, документознавців і навіть перукарів, – передає Agri-gator

Історія створення
Назар Кміть професійно займався футболом, та після травмування і операції, лікарі на рік заборонили йому займатися улюбленою справою. Саме у той час в родині Кмітів виникла ідея почати власну справу. У той же час, в 2015 році бельгійський фермер Бернар Віллем, який вже мав успішне виробництво козячого сиру та ферму на Галичині, запропонував кільком галицьким підприємцям бізнес-план заснування невеличкої козячої ферми. Родина Кмітів стала єдиною, хто погодився його реалізувати. За договором, вони мали отримати двісті кіз, відкрити сироварню й продавати продукцію в місті Стрий і навколишніх населених пунктах.

Назар Кміть

Того ж року Кміті відремонтували три занедбаних приміщення колишньої свиноферми, які останні десять років стояли пусткими, і почали розвивати свою справу.
Бельгієць Бернар Віллем допоміг Назару обрати перших тварин для ферми і привезти їх із Франції в Україну. Згодом до французьких кіз додалися також і українські, поголів’я значно зросло.

«Коли ми зрозуміли масштаби, тоді вся сім’я зібралася й вирішили, що будемо разом цим займатися. Ми сказали, що десять років займатимемося цим проєктом. Нікому не продаємо, нікого не залучаємо. А через десять років подивимся, як воно, в кого які плани будуть на життя» – згадує Назар.

Розвиток справи
Назву бренду, розповідає Кміть, вигадали швидко:

«Му» — це корова, «ко» — коза і «к» — компанія. За 15 хвилин букви склеїли докупи і вийшло в нас «Мукко». Молочна ферма Прикарпаття. Козочка, коровочка, гори, ліс. Так, як в нас за вікном є”.


Знання про фермерство й сироваріння Назар разом зі своїми родичами кілька місяців здобували в Нідерландах і Франції:

«Їздили я, наш технолог і директор заводу — мій кум. Ми всі процеси вивчили. І підлогу мили, і сир варили. Навчились, перейняли усе і тепер працюємо».

Назар розповідає, що пізніше їхні шляхи з бельгійським фермером Бернаром розійшлися: той хотів виготовляти французькі сири, а вони — нідерландські (голландські), які в Україні мають більший попит.

Сьогодні «Мукко» — підприємство повного циклу. На 10 га землі тут розташована козина ферма, поголів’я якої налічує 1370 кіз. Поруч із нею — молокопереробний завод, здатний переробити до 30 тонн молока за добу. А за 15 км від Угерська, у селі Фалиш, знаходиться коров’яча ферма, де мешкають до 400 корів.
На фермі використовують німецьке доїльне обладнання, завдяки якому молоко отримують, не контактуючи з тваринами. За один сеанс, який триває до десяти хвилин, такий апарат може видоїти 24 кози. Кожна тварина має чіп, за допомогою якого зчитується уся її «біографія»: скільки дає літрів молока, звідки вона родом, як розвивається і хто її сім’я. Усі кози на фермі мають щеплення. За здоров’ям тварин стежать ветеринари, про нього ж щоденно турбуються доглядальниці.
На «Мукко», кожен із членів родини має в господарстві свої обов’язки: Назар відповідає за виробництво продукції, його дружина Аліса проводить екскурсії та дегустації. Загалом, у команді молочної ферми п’ятдесят дві людини. Усі вони перепрофілювалися з колишніх економістів, юристів, документознавців і навіть перукарів.

«Ми не беремо людину, в якій не впевнені. Бо може бути технолог самий крутий, усе знає, але він може тебе обманути, не хоче слухати і нічого не хоче робити. Ми ж узяли людей, які хочуть навчатися, рости, і вони зараз вже дуже круто варять сир» – розповідає Назар.

На «Мукко» виготовляють низку  сирів  –  класичну голландську гауду, козячу гауду, класичний вершковий сир, м’який коров’ячий, зі спеціями, трюфелем та навіть алкоголем. За словами співзасновника ферми, карантин вплинув на «Мукко» , як і на інші виробництва: продажі впали на 50%, проте, інтернет-продажі зросли. Сьогодні команда вже відновила екскурсії на ферму та дегустації сирів.

Agri-gator за інформацією  Ykraїner

Відповісти

Ваш email не публікується