Головні новини тижня від AGRI-GATOR (18.05 – 22.05)

Підписано закон про соєво-ріпакові правки, зміни щодо підтримки тваринництва, адаптивний карантин до 22 червня, ріст експорту меду, скорочення сільгоспвиробництва, інноваційний концентрат від заводу “Потоки”, топ областей за обсягом аграрних розписок, безпечні туристичні гастротури та інші головні агроновини за тиждень від AGRI-GATOR.

 

АГРОПОЛІТИКА

  • Зеленський підписав закон про соєво-ріпакові правки. Президент України Володимир Зеленський підтримав скасування соєво-ріпакових поправок і підписав законопроект №1210, який повертає відшкодування ПДВ аграріям.

 

  • Аграрний комітет підтримав у другому читанні законопроект про планування земель. Комітет ВРУ з аграрних та земельних питань підтримав у другому читанні законопроект №2280 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо планування використання земель».

 

 

  • Карантин в Україні продовжили до 22 червня, але з ослабленим. Карантинні заходи, введені в Україні з-за коронавирусной хвороби COVID-19 будуть продовжені до 22 червня. При цьому буде діяти адаптивний карантин, тобто обмеження будуть поступово пом’якшуватися в залежності від епідемічної ситуації в кожному регіоні.

 

 

 

ІМПОРТ – ЕКСПОРТ

 

 

  • З початку року зросли надходження від експорт меду. Держмитслужба повідомляє, що в цьому році за чотири місяці Україна відправила на зовнішні ринки понад 22,5 тис. тонн натурального меду на $ 36,5 млн. У грошовому вираженні показник майже на 13% перевищує цифри минулого року за той же часовий відрізок.

 

 

  • Україна перейшла з експортера цибулі в імпортера. По березень Україна активно експортувала цибулю до Молдови, Румунії та Іраку, але вже у квітні обсяг експорту різко зменшився. Натомість майже в 3 рази збільшився імпорт. Протягом квітня в Україну було ввезено в 10 разів більше цибулі, ніж вивезено.

 

 

ВИРОБНИЦТВО, СПОЖИВАННЯ, ЦІНИ

 

  • Гречана крупа стала лідером у зростанні споживчих цін в період карантину. У квітні 2020 року порівняно з березнем цього року середні споживчі ціни на крупи гречані зросли на 17,99 %. Серед 53 найменувань товарів та послуг, споживчі ціни яких відстежуються Держстатом помісячно, цей показник поступається лише цибулі ріпчастій (+65,26 %).

 

 

 

  • В Україні збільшився попит на спаржу. В Україні вирощування та вживання спаржі набуває популярності, що робить цей бізнес досить прибутковою справою, а ресторани готують з неї справжні делікатеси.

 

  • Винахід українського заводу “Потоки” завойовує міжнародний ринок кормів. У 2019 завод “Потоки” спільно з українськими вченими винайшов соняшниковий концентрат, здатний здійснити переворот у світовій індустрії кормів завдяки своїм властивостям. Інноваційним українським продуктом зацікавилися великі світові виробники комбікормів.

 

ІНШІ АГРОНОВИНИ

 

 

 

  • Українська Бессарабія готує для гурманів безпечні туристичні гастротури. Українські туроператори планують розробити комплекс безпечних туристичних турів на базі еногастрономічного маршруту “Дороги вина та смаку Української Бессарабії” з урахуванням вимог соціального дистанціювання мандрівників та персоналу.

 

AGRI-GATOR

Відповісти

Ваш email не публікується