Головні новини тижня від AGRI-GATOR (17.06 – 21.06)

Прогноз урожаю зернових та олійних, скасування обов’язкового продажу валюти, перші партії українських кавунів, експорт равликів, українське м’ясо птиці найдоступніше в світі, скорочення поголів’я свиней та ВРХ, новий сорт часнику, бик з найдовшими рогами та інші цікаві новини за тиждень від AGRI-GATOR. 


УРОЖАЙ-2019

Станом на 20 червня у Миколаївській, Одеській, Херсонській, Дніпропетровській, Донецькій та Запорізькій областях аграрії розпочали збирання ранніх зернових культур. Загалом намолочено 404 тис. тонн зерна нового врожаю на площі 133 тис. га. (1%) при врожайності 30,3 ц/га.

 

Урожай гречки може оновити історичний мінімум. Засіяно лише 57% запланованих площ – 55 тис. га, що на 45% менше, ніж було на ту ж дату минулого року.

 

За прогнозом УЗА урожай зернових і олійних культур в 2019/20 МР може збільшитися на 2,2% в порівнянні з поточним сезоном і складе 94 млн. т.


АГРОПОЛІТИКА ТА СПІВПРАЦЯ

Конституційний суд дозволив розпустити Верховну Раду

 

Зеленський скасував 9 президентських указів попередників, які стосуються агробізнесу.

 

НБУ повністю скасував обов’язковий продаж валютної виручки.

 

В Україні створено Громадську Спілку “Український контроль аграрного захисту”. Громадське об’єднання створено з метою дієвого вирішення нагальних проблем аграрного сектору у сфері захисту рослин, контролю та запровадження заходів впливу на суб’єктів господарювання, які порушують законодавство у сфері роботи із пестицидами та, відповідно, наносять шкоду країні.


ІМПОРТ – ЕКСПОРТ

За вересень-травень 2018/19 МР експорт фасованої соняшникової олії з України зріс на 26% щодо аналогічного показника минулого сезону, склавши 146 тис. тонн.

 

За січень-травень 2019 року Україна експортувала м’яса ВРХ (свіжого або охолодженого і замороженого) на $42 млн. Основними імпортерами м’яса ВРХ в звітному періоді були: Білорусь, Туреччина і Молдова.

До Європи цьогоріч експортують перші партії тернопільських равликів.

 

За рік Україна скоротила поставки вин за кордон в 18 разів.


ВИРОБНИЦТВО ТА СПОЖИВАННЯ

Обсяг виробництва м’яса в Україні в січні-травні 2019 р склав 1,394 млн. т в живій вазі, що на 5,2% вище за показник аналогічного періоду 2018 р

 

Україна обійняла перше місце у рейтингу країн з найбільш доступним м’ясом птиці. Друге місце в списку займає Малайзія, а замикає трійку лідерів Індія.

 

Згідно з попередніми розрахунками, проведеними Agritel, в 2018/19 МР ріпак зберіг звання найбільш рентабельної олійної культури, обійшовши за цим показником сою і соняшник.

 

Виробництво нуту в Україні за три роки зросло в 8 разів. Також стали більше виробляти гороху, сочевиці, квасолі і бобів.

 

Зростання виробництва сільськогосподарської продукції в Україні в січні-травні поточного року становить 2% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

 


ТВАРИННИЦТВО

За прогнозами Асоціації “Свинарі України” (АСУ) , за 5 років поголів’я свиней у господарствах населення скоротиться на 35% до 1,7 млн. голів.

 

Скорочення поголів’я великої рогатої худоби в Україні триває. За даними Державної служби статистики, станом на початок червня в усіх видах господарств нараховувалось 3,74 млн. голів ВРХ, це на 3,9% менше, ніж на початку червня 2018 року.


ОВОЧІ ТА ФРУКТИ

Виробники Херсонської області почали відвантажувати перші комерційні партії кавунів.

 

Ціни на лісову чорницю  за перший тиждень сезону її збирання встигли впасти майже в 1,7 рази.

 

Суниця стала єдиною ягодою, яка подешевшала за рік.  На початку червня українська суниця садова продавалася щонайменше на 10% дешевше, ніж в аналогічний період минулого року.

 

В результаті різкого зростання пропозиції, середні оптові ціни на цибулю знизилися майже в половину.


ЛОГІСТИКА

АТ «Укрзалізниця» готова дати знижку 20% на перевезення зерна і металу в порти Маріуполя і Бердянська.

 

Укрзалізниця змінила правила визначення плати за користування вагонами.


ІНШІ АГРОНОВИНИ

Торговий дім «Зоря Плюс» (Херсонська область), один із найбільших виробників часнику в Україні, отримав авторське свідоцтво на новий сорт часнику Таврійський.

 

На міжнародних днях поля в Україні Компанія Berthoud встановила рекорд: за допомогою обприскувача Raptor прямо на полі була відтворена найбільша вишиванка в Україні. Рекорд був офіційно зафіксований «Національним реєстром рекордів України».

 

Бик на прізвисько Пончо, що проживає на фермі в американському штаті Алабама, потрапив в Книгу рекордів Гіннеса, як володар найдовших в світі рогів. Роги семирічної тварини сягають в довжину понад 3 м.

 

Під час міжнародної виставки сиру Mondial du Fromage 2019 у французькому місті Тур зафіксували новий рекорд — найбільшу кількість видів сиру на плато.


AGRI-GATOR

Відповісти

Ваш email не публікується