Головні новини тижня від AGRI-GATOR (06.05 – 10.05)

Зміна порядку реєстрації та ідентифікації ВРХ, ріст експорту саджанців плодових і ягідних культур, перший урожай моркви в господарствах Херсону, стрибок цін на яблука, дешева капуста, портрет Да Вінчі за допомогою трактора та інші цікаві новини за тиждень від AGRI-GATOR. 


АГРОПОЛІТИКА ТА СПІВПРАЦЯ

4 травня набув чинності новий Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України “Про затвердження змін до Порядку ідентифікації та реєстрації великої рогатої худоби та Порядку оформлення і видачі паспорта великої рогатої худоби”. Основні нововведення, які передбачаються цією нормою це зміна бланку реєстраційної картки господарства, зміна бланку реєстраційної картки великої рогатої худоби, зміна вигляду зразка бирки для ідентифікації та реєстрації ВРХ, зміна бланку відомості переміщення тварин.

 

7 травня 2019 року між Державним агентством рибного господарства України та Державним підприємством «Прозорро.Продажі» було підписано Меморандуму про співпрацю. Головною метою підписання меморандуму є запровадження в Україні ефективної та прозорої системи реалізації прав на вилов водних біоресурсів, розвиток добросовісної конкуренції та запобігання проявам корупції шляхом реалізації даних прав через систему «Прозорро.Продажі».


ІМПОРТ – ЕКСПОРТ

Зовнішньоторговельний оборот України в I кварталі ц.р. склав $ 25,9 млрд., з яких 6,9 млрд. (26,6%) – продукція агропромислового комплексу. Про це повідомила в.о. міністра аграрної політики і продовольства України Ольга Трофімцева. За її словами, зовнішньоторговельний обіг сільськогосподарської продукції за звітний період виріс на 18,4% в порівнянні з показником за аналогічний період 2018 року, а експорт – на 22,5%.

 

За даними Держслужби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів  за рік українські продукти харчування підкорили 85 країн.

 

Як повідомляють експерти EastFruit Україна різко збільшила експорт саджанців плодових і ягідних культур. У 2018 році на експорті саджанців для вирощування фруктів, ягід і горіхів Україна заробила майже $ 0,92 млн. – у два рази більше, ніж в 2017 році. А вже за перші два місяці 2019 року експорт саджанців плодових дерев і чагарників досяг $ 0,7 млн. ​​- перевищивши торішній за такий же період в 2,1 рази.

 

Український експорт зернових у поточному сезоні вже сягнув майже 42,5 млн. тонн. У розрізі культур Україна експортувала 14,3 млн. тонн пшениці, що на 774 тис. тонн менше, ніж за аналогічний період минулого МГ, 3,4 млн. тонн (-736 тис. тонн) ячменя і 88,2 тис. тонн (+55,5 тис. тонн) жита, 23,9 млн. тонн української кукурудзи, що на 40% більше ніж в минулому році.

 

В квітні 2019 року Україна скоротила поставки яблук на зовнішній ринок на 19% в порівнянні з березнем 2019 року. Так, згідно з останніми звітами Державної фіскальної служби України, експорт яблук склав 8,7 тис. тонн.

 

Протягом січня-квітня  2019 року Україна експортувала 52,7 тис. тонн яєць на суму $47,5 млн. Про це свідчать дані Державної фіскальної служби. Трійка основних покупців українських яєць за чотири місяці цього року – ОАЕ (26,7% ), Ірак (26,1%) та Латвія (9,4% млн).

 

Українська компанія “Лігос” експортує круасани в Польщу, Румунію, Швецію, Нідерланди, Німеччину, Білорусь та Молдову. За словами керівника відділу експорту компанії Дмитра Євтушенка на експорт продукція йде під ТМ La Crema de Alva і відрізняється від тієї, що продається в Україні, лише довшим строком придатності, що є важливим фактором при постачанні за кордон.

 

В квітні 2019 року Україна збільшила імпорт овочів «борщового набору» майже в 2 рази, – повідомляють в інформаційному центрі «Інфо-Шувар».


ВИРОБНИЦТВО ТА СПОЖИВАННЯ

Витрати на виробництво продукції сільського господарства в першому кварталі 2019 р зросли на 5,5%. Про це свідчать дані Державної служби статистики. Так, витрати на виробництво продукції рослинництва в січні-березні зросли на 5%, тоді як на виробництво продукції тваринництва – на 6,7%. Матеріально-технічні ресурси подорожчали на 5,9%.

 

В господарствах Херсонської області України розпочався сезон збирання моркви нового врожаю. Ціни на перші обсяги ранньої моркви є доволі високими, на гуртових ринках така продукція пропонується по 45-50 грн./кг.

 

Українці їдять вдвічі менше свинини, ніж потрібно для задоволення фізіологічної потреби.  При фізіологічній мінімальній нормі споживання свинини 30 кг на людину в рік, в Україні споживається всього 15 кг. Про це повідомляє прес-служба Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ).


ОВОЧІ ТА ФРУКТИ

На українському ринку томата зберігається тенденція зниження цін, повідомляють аналітики проекту EastFruit. Так, на сьогоднішній день місцеві тепличні комбінати пропонують томат не дорожче 40-45 грн / кг, що в середньому на 21% дешевше, ніж в кінці квітня.

 

В Україні зафіксований найбільший від початку сезону стрибок ціни на яблуко. Згідно інформації Інфо-Шувар, після останнього стрибка цін, який відбувся в перший тиждень травня, вартість найбільш популярних сортів яблук в Україні стала вищою, в середньому, на 50-80%, а вартість деяких сортів зросла майже вдвічі.

 

Вартість ранньої білоголової капусти протягом першого тижня травня продовжує швидко знижуватися. Станом на 7 травня 2019 року, на гуртовому ринку ОРСП «Шувар» капуста пропонується по 8-10 грн/кг. Така ціна є в 2 рази нижчою від ціни минулого року і, взагалі, поточні ціни є найнижчими, принаймні, за останні 3 сезони.


ІНШІ АГРОНОВИНИ

Господарства забезпечені ЗЗР на 98%, але обробкам перешкоджає погода.

 

У США вчені створили штучні дерева, які можуть очищати повітря від забруднень. Технологія дає змогу вловлювати вуглець з атмосфери без механічного всмоктування повітря, а значить, не використовуючи енергомісткі пристрої.

 

Найбільший у світі портрет Да Вінчі створили за допомогою трактора. Для цього італійському художнику Даріо Гамбарину знадобилося 8 годин, трактор і плуг. Портрет був створений без будь-яких допоміжних засобів і став найбільшим портретом італійського генія у світі.

 

AGRI-GATOR

Відповісти

Ваш email не публікується