Стартап залучив 10 млн євро для виробництва “паперового” молока – NEWFOOD
Veganz використає капітал для оптимізації та автоматизації своїх виробничих процесів, та збільшення потужності виробництва Mililk у п’ять разів.
Нинішня версія рослинного молока створюється із вівса, але компанія також працює над молоком з мигдалю
Крім того, Veganz планує розширити виробництво Peas on Earth, нового аналогу м’яса на основі горохового білка.
Veganz вперше ліцензувала технологію 2D-друку молока у 2022 році й відтоді почала працювати над її масштабуванням.
“Молочні” клаптики, схожі на папір, містять ферментований та безглютеновий овес, воду, ріпакову олію, вівсяну клітковину, камедь ріжкового дерева, морську сіль та бурбонську ваніль.
Процес отримання із них молока надзвичайно простий. Достатньо покласти лист у блендер, додати воду та збити протягом 30 секунд.
З одного листа можна отримати 250 грамів молока
Переваги цього продукту включають не тільки тривалий термін зберігання та простоту використання (якщо у вас є блендер), але й аспект сталого розвитку.
Компанія друкує вівсяну масу одразу після ферментації за допомогою процесу трафаретного друку на промисловому принтері. Сушіння вівсяної основи до компактних молочних “папірців” дозволяє Veganz використовувати на 90% менше матеріалів для пакування Mililk у порівнянні зі стандартними Tetra Pak для звичайного вівсяного молока. Таке молоко на 82% легше, а це допомагає заощаджувати на транспортних витратах та продукує менше викидів.
Є також елемент кастомізації: залежно від кількості доданої води споживач може отримати різні продукти – від пасти чи вершків до рідкого молока.