Ціновим планам сироварів перешкоджає платоспроможність українців — AgroPortal.ua
Український ринок сиру дещо ожив у вересні, але не так помітно, як очікували виробники.
Базові ціни підняли, але продажі все одно потрібно стимулювати акціями, повідомляє «Інфагро».
«Сир залишається надто дорогим продуктом для більшості українців. І це не дивно, адже в умовах війни мало хто з них розбагатів, а ціни значно вищі довоєнних», — пояснили аналітики.
І додали, що на вересень провідні сировари підняли ціни на сири як в очікуванні підвищеного попиту, так і через зростання вартості сировини.
«Не виключено, що виробники спробують і далі збільшувати ціни на сир, адже окремі з них вирішили, що уже зараз можуть собі дозволити закуповувати сировину навіть по 13 грн/кг. Така політика виглядає помилковою. Суттєве зростання вартості точно не дозволить нарощувати продажі з огляду на нинішню платоспроможність українців», — прогнозують фахівці.
За рахунок диверсифікованої цінової політики поки що вдається експортувати значні обсяги сиру, при цьому слід зазначити, що 15% обсягу було відвантажено в ЄС. Це досить незвично для поточного року, додають вони.
«Імпорт сиру менший навіть порівняно з минулим роком. У серпні сиру завезено на 20% менше за показник аналогічного місяця 2022 року. Така слабка активність постачальників європейських сирів трохи дивує, адже сир поточного року в ЄС дешевший, ніж торік, а споживання в Україні зросло. Але ситуація може змінитися на користь імпортерів через наміри українських сироварів збільшувати ціни», — підсумували експерти.