Китайці навчилися друкувати фрикадельки з лабораторного м’яса у промислових масштабах – NEWFOOD

Вчені запевняють, що створили «клітинну фабрику», яка може виробляти лабораторно культивоване м’ясо у величезних масштабах. 

Основа «клітинної фабрики» – 3D-мікроносії на основі желатину, які слугують каркасом для нових клітин. 

Свинячі м’язові клітини та жир вирощуються окремо, а потім їх об’єднують у форму за допомогою 3D друку.

Технологія прискорює вирощування клітин у 20 разів

«Такий метод м’ясної інженерії дає можливість надійного та масштабованого біовиробництва альтернативних фрикадельок, сосисок чи інших продуктів із фаршу. Це стане справжньою інновацією в м’ясному меню майбутнього», – кажуть дослідники.

Учасники сегменту культивованого м’яса наввипередки намагаються прокласти собі дорогу в майбутнє та спрямовують величезні інвестиції у здешевлення цього процесу. Зокрема, вони прагнуть уникнути використання у технології цінної фетальної бичачої сироватки (FBS). 

Буквально минулого тижня нідерландська компанія Meatable анонсувала свою першу лабораторну ковбасу, отриману без FBS. Інша голландська компанія, Mosa Meat, також знайшла заміну дорогому інгредієнту.

А каліфорнійська Upside Foods, про яку раніше писав NEWFOOD.MEDIA, побудувала підприємство, що виготовлятиме 400 тис. фунтів культивованого м’яса на рік. Розвиток виробництва в подібному масштабі також зменшує витрати.

Китайські вчені поки що не готові сказати, що собівартість лабораторних фрикадельок буде низькою. Але вони запевняють, що ті захоплять споживачів ідеєю здоровішої їжі. 

Крім всього іншого, лабораторні фрикадельки містять менше жиру.

Джерела: Biomaterials journal, Green Queen


Джерело https://newfood.media

Відповісти

Ваш email не публікується