Експерт порадив профілактичний засіб для боротьби з хворобами сої і соняшника – SuperAgronom

Через військові дії в Україні відбулася певна зміна структури посівних площ: значна кількість аграріїв відмовилася від вирощування низки культур на користь інших, серед яких — соняшник і соя. Між тим, погодні умови, що останнім часом складалися практично в усіх областях, створили сприятливе середовище для розвитку та поширення основних хвороб цих культур.

Про це зазначають фахівці компанії  UKRAVIT SCIENCE PARK, повідомляє пресслужба компанії. Вони наголошують на важливості профілактичних обробок посівів високоефективними фунгіцидами, що дасть змогу нівелювати загрози й отримати щедрий здоровий врожай наприкінці сезону.

«Соняшник і соя — досить прибуткові для вирощування культури, однак варто зважати на їх сприйнятливість до низки хвороб, особливо за сприятливих гідротермічних умов, Так, за недостатнього або несвоєчасного контролю втрати врожаю сої через хвороби можуть складати 30-40%. Що стосується соняшника, то, залежно від того, наскільки сприятливі для розвитку патогенів умови складаються в конкретний рік, недбалість у контролі комплексу хвороб цієї культури може обернутися для аграрія втратою від 15% і до 80 % майбутньої врожайності. Обов’язкові фунгіцидні обприскування необхідно також планувати, якщо у сівозміні є значна частка насичення соняшником, соєю та ріпаком, оскільки вони мають ряд спільних хвороб. Тому наразі, в умовах підвищеного температурного режиму в поєднанні із достатньою вологістю, дуже важливо приділити увагу профілактичним обприскуванням цих культур: так ви попередите потенційну загрозу та уникнете значних недоборів врожаю», — зазначає Олександр Мигловець, керівник агрономічного департаменту UKRAVIT SCIENCE PARK.

Для того, щоб захистити соняшник і сою від низки небезпечних хвороб, Олександр рекомендує профілактично або за перших ознак їх прояву застосувати високоефективний двокомпонентний фунгіцид Захисник Екстра (тіофанат-метил, 405 г/л + флутріафол, 255 г/л).

Експерт зауважує, що тіофанат-метил у складі препарату блокує процес поділу клітин (мітозу) за рахунок зв’язування бета-тубуліну — білка, який входить до складу мікротрубочок патогенів. В результаті цього росткова трубка припиняє свій розвиток, апресорій не формується і, відповідно, ріст міцелію гриба не відбувається. А флутріафол швидко поглинається поверхнею рослин і переміщується по всій рослині акропетально через променево-волокнисті пучки, порушуючи процес синтезу ергостерину в мембранах клітин збудників хвороб, внаслідок чого мембрани клітин втрачають свої властивості, і патоген гине.

«Захисник Екстра надійно контролює широкий спектр хвороб культур. В посівах соняшника він є відмінним рішенням проти фомозу, фомопсидозу, септоріозу, альтернаріозу, склеротиніозу (стеблова та корзинкова форми), борошнистої роси та іржі. На сої він забезпечує високу результативність проти антракнозу, борошнистої роси, іржі тощо. Фунгіцид володіє профілактичними, лікувальними та викорінюючими властивостями і забезпечує одночасно надзвичайно виражений швидкий «стоп-ефект» проти хвороб та тривалу захисну дію. А за рахунок системних властивостей він надійно захищає нові прирости. При цьому оптимально підібраний склад препарату дозволяє уникнути імовірності виникнення у патогенів резистентності, що робить Захисник Екстра незамінним рішенням у стратегії захисту соняшника та сої від комплексу поширених хвороб», — підкреслив Олександр Мигловець.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується