Найбільше української халяльної курятини купує Саудівська Аравія – AgroTimes

В експорті українського м’яса халяль у 2021 році переважала курятина, основними виробниками якої є агрохолдинг МХП та птахокомплекс «Дніпровський».

Про це директорка Центру сертифікації «Халяль Глобал Юкрейн» Вікторія Нестеренко пише у своїй колонці на AgroTimes.

Торік вітчизняну курятину халяль купували майже 40 країн Африки і Близького Сходу.

«Проте обсяги експорту, як порівняти з 2020 роком, скоротилися мало не на 20%. Та через подорожчання продукції це майже не вплинуло на фінансові показники», – зауважує Вікторія Нестеренко.

Найбільше халяльної курятини, виробленої сертифікованими підприємствами, було експортовано до Саудівської Аравії. Далі у рейтингу Азербайджан, Малі, Кувейт і Мальдіви.

Значно зросли поставки української курятини до В’єтнаму, а Киргизстан став новим імпортером.

При цьому скоротилися обсяги експорту до Сінгапуру, Іраку, Афганістану та Лівії. Об’єднані Арабські Емірати у рейтингу на 12-му місці – туди 2021 року відвантажили вдвічі менше продукції, ніж позаторік.

За словами Вікторії Нестеренко, побільшало експортерів халяльної курятини. Так,  отримала реєстрацію компанія «Агро-Овен».

Водночас халяльну продукцію з України купують не лише країни арабо-мусульманського світу, а й деякі європейські, серед яких Нідерланди та територія Гібралтар, наголошує директорка Центру сертифікації «Халяль Глобал Юкрейн».


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується