Світова пропозиція молока у ІІ півріччі 2021 року була обмеженою – AgroTimes

Обмежена пропозиція молока була визначальною рисою світових ринків молочної продукції у ІІ півріччі 2021 року.

Про це йдеться у звіті Ради з експорту молочної продукції США (USDEC), передає The DairyNews.

«Після збільшення виробництва молока в І півріччі на 1,9% у світових постачальників молочної продукції – «великої шістки» (США, ЄС, Велика Британія, Нова Зеландія, Австралія, Аргентина та Білорусь) у ІІ півріччі він не змінився, – зазначив експерт USDEC Пол Роджерс. – Дані ґрунтуються на статистиці станом на кінець листопада. Коли з’являться дані за підсумками року, є велика ймовірність, що виробництво продемонструє зниження».

До весни у Північній півкулі експерти USDEC не очікують серйозних змін на світових ринках. Це зумовлено високими цінами на молоко на фермах, зростанням витрат на сировину, скороченням поголів’я дійних корів у ЄС, Великій Британії та Новій Зеландії, що триває останнє п’ятиліття.

Економіка молочного виробництва, ймовірно, посилюватиметься під тиском екологічного регулювання в Океанії та Європі.

Наприкінці 2021 року уряд Нідерландів запропонував 13-річний план скорочення поголів’я худоби на третину. Ірландія – виробник молочної продукції в ЄС, що зростає найшвидше, обговорює план із досягнення довгострокових цільових показників викидів СО2, що може призвести до забою до мільйона голів молочних і м’ясних корів. Данія, Бельгія та Німеччина розглядатимуть аналогічні пропозиції з досягнення сталого виробництва молока.

Поки всі ці ініціативи перебувають на рівні теорії чи добровільного рішення, невизначена політична обстановка, найшвидше, перешкоджатиме інвестиціям фермерів, випливає зі звіту USDEC.

«Витрати на сировину стануть вирішальним чинником, що визначає здатність США збільшити виробництво молока у 2022 році та скористатися очікуваними можливостями, що випливають із повільнішого зростання галузі в Європі та Новій Зеландії», – наголосив аналітик USDEC Стівен Кейн.

Як повідомлялося, вітчизняні виробники молока у 2021 році заробили на 14% менше.

Нагадаємо, USDEC очікує у 2022 році деякого скорочення витрат на корми.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується