Літню малину треба добре підживлювати та поливати восени – AgroTimes

Щоб пагони літньої малини не пересихали та не розтріскувалися взимку, з осені їх варто добре підживити фосфорно-калійними добривами та поливати.

Про це в інтерв’ю журналу «Плантатор» розповіла Ірина Кобринець, агроном-консультант з ягідних культур Центру фермерських компетенцій, кандидат сільськогосподарських наук.

«Щодо малини, то менше проблем було з ремонтантними сортами, бо їх на зиму повністю обрізають. Пагони ж літньої малини підмерзли, причому проблема виявилася не одразу, – сказала вона. – Були випадки, коли пагони виглядали нормально, а під час плодоношення почали підсихати або давали дрібні ягоди. Причина в тому, що внутрішні тканини пагонів підмерзли, а коли почався активний сокорух, відбулося розтріскування тканин. Рослина таких навантажень витримати не змогла, тому почалося засихання. Якщо рослини недостатньо насичені вологою з осені, а взимку на ділянці є сильні вітри, то схожі пошкодження стаються від висушування пагонів».

Щоб уникнути цієї проблеми, спеціалістка порадила зробити акцент на фосфорно-калійному живленні рослин восени.

«Обрізка літньої малини восени потрібна ощадлива, – додала Ірина Кобринець. – Ліпше забрати з осені тільки ті пагони, які відплодоносили, слабкі, уражені хворобами, а вже остаточну обрізку провести навесні».

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується