Використання пестицидів та іншої агрохімії у ЄС буде зменшено вдвічі – SuperAgronom

Незважаючи на серйозні занепокоєння аграріїв, запропонована Європейським Союзом стратегія «Від фермери до виделки» (Farm to Fork strategy) отримала демонстрацію підтримки з боку членів європейського парламенту.

Про це йдеться у матеріалі на RealAgriculture.com, підготував SuperAgronom.com.

Політика, яка, за словами Європейської комісії, спрямована на те, щоб зробити харчову галузь ЄС «справедливою, здоровою та екологічно чистою», до 2030 року призведе до значних обмежень кількості пестицидів, добрив та антимікробних засобів, які використовуються на європейських фермах.

Наразі передбачається введення 27 пунктів, запропонованих у стратегії, які включають наступне:

  • 50% скорочення використання пестицидів (точкою відліку обрано 2020 рік);
  • зменшення на 20% використання добрив, у тому числі гною;
  • скорочення на 50% продажів антимікробних препаратів або антибіотиків, що використовуються для тварин і аквакультури;
  • 25% сільськогосподарських угідь буде оброблятись за допомогою органічних методів (поточний рівень збільшення приблизно на 8%);
  • скорочення на 10% сільськогосподарських угідь, що використовуються для вирощування сільськогосподарських культур.

Нагадаємо, що 19 жовтня 2021 р. 452 депутати Європарламенту проголосували за звіт про стратегію «Від фермери до виделки», 170 депутатів проголосували проти, а 76 утрималися.

«Хоча голосування дає вказівку на те, в якому напрямку хотів би рухатися парламент, його рішення в жодному разі не можна розуміти як остаточне завершення процесу. Скоріше, це лише початок, як вступне слово, у різних сферах політики», — говорить Пекка Песонен, генеральний секретар найбільшої європейської фермерської групи Copa-Cogeca.

Кінцевий результат — зниження врожайності культур та збільшення імпорту продовольства в Європу — буде найгіршим сценарієм, — розповів пан Песонен, даючи інтерв’ю виданню RealAgriculture зі штаб-квартири Copa-Cogeca в Брюсселі.

«Ми будемо боротися до зубів, щоб уникнути цього», — наголошує він.

Якщо запропоновані обмеження будуть запроваджені, фермерам знадобиться доступ до різних інструментів, включаючи альтернативні технології для захисту здоров’я врожаю та худоби, а також зниження регуляторного навантаження в інших сферах, щоб компенсувати очікувані втрати виробництва, — пояснює пан Песонен.

Ймовірно, будуть нові вимоги щодо продажу продукції в Європу, оскільки ЄС намагатиметься ввести подібні стандарти щодо імпорту.

«Ми повинні мати рівні умови для європейських фермерів і сільськогосподарських кооперативів, щоб конкурувати з імпортом», — підкреслює пан Песонен.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується