Закупівельні ціни на молоко стабілізувались: що врятує виробників? – SEEDS

Після кількох місяців зростання закупівельні ціни на молоко в Україні стабілізувались. У той же час, ціни на молочні продукти на світовому ринку зростають, повідомляє SEEDS. У такій ситуації сприяти розвитку молочної галузі може зниження оподаткування для виробників, вважає аналітик Асоціації виробників молока Володимир Андрієць.

Наразі середня закупівельна ціна на молоко класу “екстра” складає 10,95 грн за кілограм. Продукт вищого класу в середньому вартує 10,82 грн за кілограм, а першого класу – 10,46 грн. Середня ж ціна за всіма ґатунками нині становить 10,74 грн за кілограм (без ПДВ).

На думку Володимира Андрійця, зниження оподаткування за прикладом деяких європейських країн, наразі є просто необхідним для виробників молока.

“Держава повинна терміново вживати заходів задля забезпечення харчової безпеки, знизивши ставку оподаткування доданої вартості товарів, що задовольняють базові потреби людини. Тим більше, що така ставка діє в основних експортерів молочної продукції в Україну – Польщі (5%), Німеччині (7%), Франції (5,5%), Нідерландах (6%). В інакшому випадку, крім погіршення доступності молочних продуктів для населення, існують реальні ризики витіснення вітчизняної продукції імпортною, що запустить ланцюг негативних економічних подій у вигляді закриття підприємств молочної галузі, втрати тисяч робочих місць, та в кінцевому результаті – падіння надходжень до бюджету”, – зазначає фахівець.

 


Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується