Кордонний тип формування винограду збільшує шкоду від морозів – AgroTimes

Фермери-виноградарі, які останнім часом створюють потужні формування кущів кордонною типу в районах з високим ризиком вимерзання, роблять технологічну помилку, вважає доктор наук, професор Миколаївського державного аграрного університету Іван Шевченко.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».

«Кордонне формування успішно застосовують насамперед у районах, де виключаються ризики морозних ушкоджень рослин, а також в районах з високим природнім енергетичним потенціалом» — пояснює науковець.

Такі формування доцільні тільки для сильнорослих сортів які мають здатність до накопичення великих запасів багаторічної деревини, підвищену зимо- і морозостійкість. У свою чергу запаси багаторічної деревини по різному впливають на продуктивність сортів.

Неоднозначно кордонні формування впливають і на якість ягід. При збільшенні висоти формування крони, особливо, перевантажених рослин, вміст цукру в ягодах закономірно знижується, а для його підвищення необхідно збільшувати площу листя кущів або змінювати конструкцію формування та шпалери для кращої акумуляції потоків сонячної енергії.

«Особливо великі ризики вирощування неякісної продукції незадовільного визрівання приросту пагонів мають сорти з тривалими термінами вегетації, що знижує їх зимо- і морозостійкість», — резюмує Шевченко.

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується