У договорі купівлі-продажу не варто вказувати ЦМК як предмет угоди, – юрист – AgroTimes

В договорі купівлі-продажу цілісного майнового комплексу (ЦМК) фермерського господарства не варто вказувати ЦМК як предмет угоди.

Про це The Ukrainian Farmer повідомила адвокат, партнер Адвокатського об’єднання «Адвокатська фірма «Єфімов та партнери»» Ірина Висоцька.

Вона пояснила, що оскільки цілісний майновий комплекс складається з майна фермерського господарства, то продавцем ЦМК є саме таке ФГ.

Покупцем фермерського господарства як ЦМК може бути дієздатний громадянин України, який досяг 18-річного віку. Якщо покупців — громадян України кілька, вони мають бути родичами або членами сім’ї відповідно до ст. 3 Закону №973.

Згідно зі ст. 188 ЦКУ, якщо кілька речей утворюють єдине ціле, що дає змогу застосовувати його за призначенням, вони вважаються однією річчю (складна річ).

Правчиня нагадала, що до складеного капіталу ФГ можуть входити будівлі, споруди; облаштування, матеріальні цінності, цінні папери; продукція, вироблена господарством в результаті господарської діяльності; одержані доходи; інше майно, набуте на підставах, що не заборонені законом; право користування землею, водою та іншими природними ресурсами, будівлями, спорудами, обладнанням; інші майнові права (зокрема на інтелектуальну власність); грошові кошти, які передаються членами ФГ до його складеного капіталу.

«Можна стверджувати, що ЦМК є складною річчю, тому як предмет договору не радимо просто вказувати, що ним є «ЦМК фермерського господарства», бо в разі виникнення непорозумінь між сторонами щодо складових такого ЦМК договір уважатиметься неукладеним з огляду на відсутність погодження сторонами такої істотної умови будь-якого договору, як його предмет. Відтак у розділі «Предмет договору» у разі відчуження ЦМК фермерського господарства варто виокремити й конкретизувати кожну його складову», – зауважила Ірина Висоцька.

Нагадаємо, експерт розповіла про особливості продажу майна підприємства. Також ми писали, що може стати альтернативою продажу ФГ як цілісного майнового комплексу.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується