Найбільший гарбуз у світі важить більше ніж тонну – SEEDS

Українці їдять найбільше в світі гарбузів та кабачків – у середньому 33 кілограми на рік. А от найбільші гарбузи вирощують італійці. Цього року фермеру з Італії Стефано Кутрупі вдалося виростити гарбуза вагою 1226 кілограмів. Таким чином виробник встановив світовий рекорд, повідомляє SEEDS.

Попередній рекордний гарбуз, внесений до Книги рекордів Гіннеса, важив 1190 кілограмів. Виростив його у 2016 році фермер із Бельгії Матіас Віллемійнс.

Нового рекордсмена презентували під час «Великого фестивалю гарбуза», який цього року проходив у Печчолі (Регіон Тоскана, Італія), пише AgroTimes. Наступного року фестиваль гарбузів прийматимуть у німецькому Штутгарті.

Зазначимо, що хоча українці і є найбільш активними споживачами гарбузів та кабачків, ринок такої продукції в країні недостатньо різноманітний.

“Внутрішній ринок України ще ментально залишається трохи в минулому, працює за звичкою. Всі звикли, наприклад, до сорту «Ромашка», його найбільше купують. Чому так? Тому що дистриб’ютори, швидше за все, мало знайомі з іншими сортами. Також торговельні мережі не хочуть брати якісний гарбуз з хорошими смаковими якостями, з великим вмістом кератину, але з непривабливим товарним виглядом. Однак, обсяг споживання гарбуза в Україні збільшується. На кожному форумі представники рітейлу кажуть, що гарбуз цікавий продукт”, – розповідає Сергій Паращенко засновник компанії «Чистий продукт», яка вже протягом 10 років займається вирощуванням гарбузів.


Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується