Як ефективно підвищити продуктивність збирання врожаю – AgroTimes

Купуючи додаткову техніку для збирання врожаю, потрібно зважати на потужності господарства, аби рішення не принесло збитки в наступних сезонах.

Про це розповідає журнал The Ukrainian Farmer.

«Для невеликих підприємств економічно доцільним буде придбання вживаного комбайна з нормальним залишковим ресурсом. Тоді вартість мотогодини буде не такою високою, і загальна економіка підприємства не постраждає навіть за умови незначних сезонних напрацювань. Якщо питання якості зерна стоїть на першому місці, спочатку варто звернутись до підрядників. Для малих фермерських господарств краще орендувати техніку. Навіть якщо ціна за гектар буде високою, це більш вигідно, ніж бути власником комбайна», – радить видання.

Також відзначають, що для пришвидшення збирання врожаю, важливо розглянути повний технологічний цикл: потрібно оцінити, чи достатньо бункерів-перевантажувачів, ватажних автомобілів, водіїв. Крім того, варто перевірити продуктивність приймальної ланки, бо через низьку продуктивність транспортного обладнання, очисних машин і сушарок можуть виникати значні затримки.

«Зменшити навантаження на техніку й обладнання для доробки в місцях зберігання можна шляхом організаційних рішень. Наприклад, вирощувати сорти й гібриди з різними термінами достигання. Це дасть змогу розтягнути збирання у часі без втрат через осипання (особливо ранніх зернових ріпаку)», – додають у статті.

Раніше повідомлялося, як правильно обирати вживаний комбайн.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується