Наскільки важливим є правильний вибір контрагента при імпорті сільгосптехніки в Україну: роз’яснює юрист Ірина Мальцева

Питання пошуку контрагента при здійсненні операцій з імпортом сільгосптехніки є вкрай важливим. Від цього залежить кінцевий успіх поставки техніки в Україну.

Таку думку висловила Ірина Мальцева, юрист компанії “Interlegal» в ефірі АгроФМ.

«Його (контрагента – прим.) необхідно обрати правильно. Ми завжди говоримо своїм клієнтам про те, що перед тим, як підписувати будь-які документи або ж погоджуватися на певні умови, будьте впевнені в своєму контрагенті, якого можна перевірити в двох площинах – легкій та складнішій. Перевірку в легкій площині може здійснити трейдер самостійно шляхом пошуку інформації в інтернеті. Тобто можна зайти в реєстр компаній і дізнатися чи не перебуває компанія в стані ліквідації. Також можна знайти всю необхідну інформацію про керівника компанії, її фактичну і юридичну адреси. Цю інформацію потрібно буде просто зіставити з тією інформацією, з якої до вас вийшов контрагент з пропозицією про співпрацю», – зазначає Ірина Мальцева.

На думку юриста, це дуже важливо, тому що на сьогоднішній день почастішали випадки кібер-шахрайства і шахрайства з, так званими, компаніями-двійниками. «Зовні у компанії можуть бути всі необхідні документи, печатки та бланки, але по факту може виявитися, що компанії не існує, а рахунки, зазначені нею, є фіктивними», – уточнює Ірина Мальцева.

Складніша площина перевірки, за словами юриста компанії “Interlegal», полягає в зверненні до юристів або до спеціалізованих компаній, які займаються пошуком інформації про контрагентів – аж до пошуку даних про фінансову звітність і судових справах.

«Якщо ж компанія, яку представляє обраний вами контрагент, є іноземною, то в частині країн існують відкриті реєстри компаній, де всю необхідну інформацію можна знайти за аналогією з українським реєстром. Але в ряді країн ці дані знаходяться в закритому доступі і надаються лише за запитом юристів. У такому випадку варто звернутися до юристів, які працюють з агентами, які знаходяться в країні, де зареєстрована компанія», – роз’яснює Ірина Мальцева.

Агрокомпанії також варто врахувати, що при імпорті сільгосптехніки, наприклад, з США існує ряд нюансів. «Нещодавно нами було вивчено справу про постачання обприскувача марки« Джон Дір» для однієї української агрокомпанії. Контрагент зіткнувся з тим, що печатка компанії-постачальника, поставлена ​​на договорі з покупцем обприскувача, мала чорний, а не синій колір і український банк відмовлявся проводити платіж за техніку на цій підставі. Проте, наші юристи змогли довести, що ця відмова не обґрунтована і платіж був проведений успішно», – зазначає Ірина Мальцева.

Другим моментом, за словами юриста, є спосіб транспортування сільгосптехніки. «Потрібно розуміти, що якщо при завантаженні в морському порту техніка через свої габарити не може бути розміщена в одному морському контейнері, то вона може бути розібрана для подальшого перевезення в двох контейнерах. Підсумок – збільшення вартості транспортування для покупця. Виходячи з цього, всі ці нюанси необхідно спочатку прописувати в договорі про постачання», – роз’яснює Ірина Мальцева.

AgriGator

Відповісти

Ваш email не публікується