Істотного скорочення площ під кавунами в Україні цьогоріч не відбулося – Катерина Звєрєва – Fruit-Ukraine

Директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА), міжнародний консультант ФАО ООН Катерина Звєрєва в коментарі Агравері визначила основні аспекти цьогорічного ринку кавунів в Україні.  

За даними Держстату, площі під кавунами в Україні в 2020 році склали 46,5 тис. га. Цікаво, що протягом 2015-2020 р.р. вони скоротилися на 10%. «Цьогоріч істотного скорочення площі під кавунами в Україні, порівняно з минулим роком, не відбулося навіть не зважаючи на те, що сезон почався із запізненням на кілька тижнів, у зв’язку із затяжними дощами і не зовсім типовими погодними умовами для цієї пори року.

Навесні дощ і град також завдали шкоди врожаю баштанних в Україні. З огляду на те, що весна була холодною, розвинулося багато захворювань рослин, це негативно вплинуло на врожай та навіть призвело до того, що багатьом виробникам доводилося пересівати кавун. В середньому в Україні щорічно збирається близько 400 тис. тонн кавунів, 38% з них – на Херсонщині», – говорить Катерина Звєрєва.

Здебільшого фермери, що реалізовують кавуни на великих гуртових ринках плодоовочевої продукції – основному каналі реалізації овочів, фруктів та ягід в Україні – мають всю необхідну документацію, що підтверджує якість та безпечність вирощеної ними продукції.

«У випадку ж, якщо фермер прагне продати кавуни до торгових мереж, наявність такої документації є обов’язковою – без неї укласти контракти на поставки в ритейл не вдасться», – зазначає Катерина Звєрєва.

 


Джерело https://fruit-ukraine.org

Відповісти

Ваш email не публікується