Експерт назвав причини зростання цін на українському ринку зернових — АГРОПОЛІТ

З початку тижня на українському ринку зернових спостерігається різна динаміка. Зокрема, помічена висхідна тенденція цін на пшеницю та кукурудзу. Про це у коментарі Kurkul.com розповів аналітик Zernotorg.ua Олександр Тищенко.

«Пшениця хоча і не надто активно, але впевнено додає в ціні. Основна причина — стримування продажів виробниками. Попри рекордний вал, експорт відстає від показників минулого року, що і здійснює тиск на ціни», — пояснив експерт.

З іншого боку, великі імпортери, зокрема Китай, Пакистан, Йорданія беруть активну участь на ринку, що додає підтримки цінам.

На ринку ячменю і кукурудзи спостерігається флет, який триває з другої половини серпня.  Причиною цьому є низька ліквідність цього виду зернових.

 

Для ячменю зниження ліквідності відбувається на фоні зниження експортного потенціалу, адже на зовнішні ринки відправлено вже більш ніж половину планових обсягів на 2021/22 МР. А от вартість кукурудзи, в якої зараз тільки початок збору, змінюватиметься в залежності від просування збиральної кампанії», — повідомив Олександр Тищенко.

 

Експерт застерігає, що понижувальний тренд на біржових майданчиках по ф’ючерсних контрактах ще не закінчився, тому будь-які негативні фактори, як, наприклад новина про банкрутство China Evergrande Group, можуть обвалити фінансові і сировинні ринки, а це своєю чергою спровокує падіння цін зернових вже на фізичному ринку України.

Нагадаємо, США планує відкрити свій ринок для кукурудзи та пшениці з України.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується