Датські аграрії вирощують сільгоспкультури між рядами сонячних панелей

На полях поблизу Датського міста Сківе аграрій встановив величезні сонячні панелі, між якими вирощує полуницю та пшеницю. «Зеленою енергією» наразі користується близько 14 тис. мешканців найближчих населених пунктів.

Про це розповідає Мерете Хаттесен (Merete Hattesen) — журналіст і редактор журналів LandbrugsAvisen та Mark and Mark Plus, йдеться в матеріалі на Landbrugsavisen.dk.

«Нещодавно я відвідала новий парк сонячної енергії Harre Solarpark недалеко від міста Сківе (Skive, що на північному заході Данії, — ред.), який був нещодавно побудований на землі, орендованій місцевим аграрієм і підключений до мережі компанією European Energy. Тепер парк забезпечує зелену електроенергію приблизно для 14 тис. датських сімей в цьому районі в рік», — розповідає пані Мерете.

Установка виглядає вражаючою і складається в основному з сонячних панелей типу трекерів, де сонячні панелі рухливі і автоматично слідують за шляхом сонця по небу, щоб оптимізувати вироблення сонячної енергії. Це означає, що стіни сонячних елементів можуть бути горизонтальними, вертикальними і похилими, що і дозволяє вирощувати сільськогосподарські культури між довгими рядами сонячних стін, — описує Хаттесен свої враження.

Зазначається, що на території «сонячного парку» можна вирощувати що завгодно — від пшениці до полуниці, а якщо закрити його дахом, то вийде величезна теплиця. Так і збирається зробити Кнуд Ерік Андерсен (Knud Erik Andersen), директор і засновник European Energy.

«Чому б не зробити наступний крок — по черзі покласти скло між сонячними панелями, щоб поле стало великою теплицею, де можна вирощувати ягоди, овочі та ін.», — говорить він.

Планується, що реалізація плану з будівництва комбінованої фотоелектричної системи-теплиці розпочнеться вже цієї осені.

«Спочатку ми побудуємо об’єкт 100×150 метрів з покриттям сонячними батареями 40-45%, а решта буде скло. Це — перший прототип. Далі будемо розширювати до 4 га. Висота даху становитиме 5 метрів», — пояснив директор компанії.

Також наголошується, що в Данії отримати схвалення на звичайні фотоелектричні системи може бути досить складно. Кнуд Ерік Андерсен вважає модель теплиці однозначно вдалим проєктом, який і дає непоганий дохід, і створює багато робочих місць.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується