KSG Agro запускає пілотний проєкт крапельного зрошення на 300 га – AgroTimes

Агрохолдинг KSG Agro приступив до реалізації пілотного проєкту впровадження крапельного зрошення на території понад 300 га. На першому етапі йдеться про зрошення посівів кукурудзи, а в перспективі – й інших сільгоспкультур.

Про це повідомила прес-служба агрохолдингу.

Пілотний проєкт уже розроблений компанією «Техносервіс» (м.Миколаїв) і наразі проходить необхідні узгодження. Він буде реалізований у с. Нива Трудова (Апостолівський район, Дніпропетровська область), де інфраструктура дозволяє ефективно використовувати водні ресурси для зрошення полів господарств агрохолдингу.

Для технічного забезпечення проєкту будуть придбані системи зрошення переважно американського виробництва, а також насосні системи JCB (Туреччина) й італійської компанії IVECO.

Фінансування KSG Agro планує отримати в рамках державної програми підтримки меліорації – на 2022 рік у Держбюджеті на меліоративні комплекси та підтримку водогосподарських систем закладено 2,7 млрд грн. Крім того, передбачається і залучення кредитних коштів США.

«Крапельне зрошення – це можливість практично дворазового збільшення середньої врожайності навіть в складних погодних умовах. Це розуміли ще в радянські часи, коли землі, на яких зараз працюють господарства агрохолдингу, зрошувалися на території 5 тис. га», – розповідає голова ради директорів Сергій Касьянов.

За його словами, на сьогодні агровиробникам самостійно, без бюджетної та кредитної підтримки, дуже складно й витратно впроваджувати зрошувальні системи.

«Ми сподіваємося, що, за широкої підтримки держпрограми підтримки аграріїв та американських кредиторів (ми купуємо обладнання виробництва США), вдасться реалізувати не лише наш пілотний проєкт зрошення вже у 2022 року, а в перспективі відновити зрошувальні системи на території в 5 тис. га, де вони раніше існували і, де зараз є така інфраструктурна можливість», – додав Сергій Касьянов.

За словами директора з виробництва KSG Agro Дмитра Ємельченка, впровадження систем крапельного зрошення дозволяє збільшити середню врожайність кукурудзи приблизно вдвічі – з 3 т/га до 6 т/га.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується