У ранньому віці поросят уражують балантидіоз і амебна дизентерія – AgroTimes

Балантидіоз найчастіше реєструють у молодняку свиней у віці одного-чотирьох місяців, переважно в зимово-весняний період. Рідше інвазію діагностують у підсвинків старших вікових груп, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Амебну дизентерію найчастіше виявляють у поросят до двомісячного віку.

В обох випадках джерелом інвазії є хворі тварини й тварини паразитоносії. Появі та поширенню хвороб у свиногосподарствах сприяють порушення санітарно-гігієнічних норм та умов утримання тварин, стреси, пов’язані з різким відлученням молодняку від свиноматок, використанням недоброякісних кормів, зниженням резистентності організму на тлі інфекційних і незаразних хвороб тощо.

Балантидіоз й амебну дизентерію в поросят спричиняють специфічні найпростіші, найскладніше влаштовані мікроорганізми – інфузорія Balantidium suis і два види амеб – Entamoeba polecki й E. debliecki. У організмі тварин вони можуть перебувати і у вегетативній, і у інцистованій формах.

Ці паразити зазвичай заселяють просвіти товстих кишок, проте за зниження загальної резистентності організму поросят здатні проникати в слизовий і підслизовий шари товстого кишківника.

Доведено, що до збудника балантидіозу, крім свиней, сприйнятливі також молодняк жуйних тварин (телята, ягнята), кроленята, щурі, а також людина.

Як повідомлялося, гіпотермії в поросят можна запобігти.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується