На Волині запроваджено масштабний карантинний режим по американському білому метелику

З 15 та 16 вересня 2021 р. відразу у багатьох населених пунктах Волині запроваджено карантинний режим у зв’язку з масовим поширенням регульованих шкідливих організмів — американського білого метелика та амброзії полинолистої.

Про це повідомляє ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області.

16 і 17 вересня 2021 року карантинний режим у зв’язку з виявленням американського білого метелика (Hyphantria cunea) запроваджено на територіях:

  • Камінь-Каширського району — загальною площею 2,81 тис. га, зокрема, в межах міста Каменя-Каширського — загальною площею 1,47 тис. га та в межах смт Маневичі — загальною площею 1,33 тис. га;
  • смт Стара Вижівка Ковельського району — загальною площею 1,17 тис. га;
  • 35 населених пунктів Луцького району — загальною площею 11,6 тис. га;
  • 20 населених пунктів Боратинської сільської ради Луцького району — загальною площею 17,7 тис. га.
Американський білий метелик. Фото: ipmimages.org
Американський білий метелик. Фото: ipmimages.org

Крім того, у Старій Вижівці з 16 вересня 2021 року запроваджено карантинний режим у зв’язку з виявленням на території селища — загальною площею 1,17 тис. га — регульованого шкідливого організму — амброзії полинолистої.

В цілому карантинний режим протягом тижня оголошено на території загальною площею майже 42 тис. га.

Зазначається, що особливий режим спрямований на своєчасну локалізацію та ліквідацію шкідливих організмів.

«Розпорядження про запровадження карантинного режиму підписали голови місцевих райдержадміністрацій відповідно до статей 6, 13, 31, 35 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», статей 33, 34 Закону України «Про карантин рослин», враховуючи подання в. о. головного державного  фітосанітарного інспектора, в. о. начальника управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області Ірини Хайдукової», — наголошується у повідомленні.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується