«Овочі Станичників» закупили імпортний торф для розсади – AgroTimes

Сільськогосподарський кооператив «Овочі Станичників», що в Станиці Луганській на Луганцині, придбав 24 тонни естонського торфу для вирощування майбутньої розсади для всіх членів кооперативу.

Про це повідомляє проєкт USAID «Економічна підтримка Східної України» на своїй сторінці у Фейсбук.

«Використання торфу дозволяє прискорити вирощування розсади, адже у ньому збалансована кількість усіх необхідних поживних речовин, яка потрібна різним культурам, –  розповіла голова кооперативу Маріанна Нещерет. – Ще кілька років тому ми купували торф не для усіх членів кооперативу. Був випадок, коли кілька людей придбали в одного з місцевих продавців перегній. Виявилося, що він містив багато гербіцидів, які вносили під пшеницю. Потім це потрапило у наші теплиці і ми витратили два роки, щоб позбутися цього, адже рослини багато хворіли та втрачали енергію».

Для потреб кооперативу потрібно 600 мішків торфу, які привезли вантажівкою.

Для вирощування розсади торф змішують з місцевим ґрунтом або піском та наповнюють горщики чи касети.

«70% успіху в отриманні врожаю – правильно вирощена розсада, тож торф для нас дуже важливий», – додала Маріанна Нещерет.

Кооператив «Овочі Станичників» нараховує 102 домогосподарства, 22 з них працюють з проєктом USAID «Економічна підтримка Східної України». Учасники кооперативу вирощують томати та перці та продають їх у місцеві торговельні мережі.

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується