Дерматити у бройлерів можуть спричинити кормові чинники – AgroTimes

Рідкий пронос у курчат-бройлерів значною мірою сприяє ураженню м’яких тканин подушечок лап, пише журнал «Наше птахівництво».

Причинами проносу може бути підвищений уміст у кормах солей натрію, калію. Вони сприяють більшому споживанню води птицею, яке може спричинити пронос.

Надлишок сої (соєвого шроту), кормової патоки також може бути причиною діареї – через високий вміст калію.

За підлогового утримання бройлерів для профілактики хорошого стану підстилки не рекомендується додавати до раціону більше ніж 20% соєвого шроту (за вмісту в ньому протеїну понад 44%).

За виникнення дерматитів різні кормові засоби (вітаміни, мікроелементи, метіонін, м’ясне, м’ясо-кісткове і рибне борошно, олія, лінолева кислота) слід розглядати тільки як агенти, що впливають на загальну опірність організму, синтез кератину епідермісу.

Порушення стану шкіри найчастіше обумовлене дефіцитом нікотинової кислоти – вітаміну В5. Це – одна з головних причин гіперкератозу, лускатого дерматиту. Водночас дефіцит вітаміну В12 є причиною дерматитів на шиї й голові.

За низького рівня біотину (вітамін Н) у раціоні спостерігають ураження шкіри в ділянці плесна і підошов ніг, на яких утворюються виразки й тріщини, що кровоточать. Дещо пізніше виникають дерматити навколо очей, дзьоба і на гребені. Паралельно розвивається картина перозису. Дефіцит біотину призводить до зайвої кератинізації епітелію шкіри підошви, потім з’являються тріщини, через які проникає бактеріальна інфекція.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується