Для запобігання передродових хвороб у корів не можна допускати ожиріння перед отеленням – AgroTimes

Найбільшу схильність до передродових захворювань мають корови з високим рівнем угодованості. Тому потрібно постійно стежити й своєчасно корегувати годівлю високопродуктивних молочних корів, особливо в кінці лактації.

Так, у корів перед отеленням трапляється виворіт піхви та/або прямої кишки. Ці захворювання досить часто спостерігають у тільних корів старшої вікової групи з надмірною вгодованістю, винятково в другій половині вагітності, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Проте виворіт піхви та/або прямої кишки може виникати й у молодих тварин, навіть телят, за підвищеного внутрішньочеревного тиску, наприклад унаслідок періодичної тимпанії.

Вивертання піхви або прямої кишки у тварин спричиняють генетично зумовлені чинники, розслаблення тканин зв’язково-м’язової основи навколо статевих органів і прямої кишки в останню третину вагітності. Крім того, підвищений тиск у черевній порожнині, що виникає в кінці тільності внаслідок збільшення об’єму матки, виштовхує піхву та/або пряму кишку назовні. Цьому також сприяють ожиріння молочних тварин перед отеленням і випасання корів на пасовищах із високим рівнем бобових трав через підвищення внутрішньочеревного тиску через частий розвиток тимпанії.

Для лікування виверненого органу зазвичай застосовують епідуральну анестезію. Потім його стінку обробляють асептиками й антисептиками, вставляють на місце і накладають шви. Перед отеленням шви, накладені на піхву, слід видалити.

Для профілактики повторного розвитку патології під час наступної тільності цих тварин слід вибракувати зі стада. А для запобігання виникнення такого стану в інших корів – не допускати ожиріння перед отеленням.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується