Польські садівники готуються до складного яблучного сезону – AgroTimes

Яблучний сезон 2021/22 року починається з того, що чимало яблук залишається з минулого року, очікується більший врожай, ніж торік та ускладнюється експорт у Велику Британію та Білорусь, повідомляє Eurofruit.

Домінік Возняк, очільник польського Rajpol Cooperative і разом з тим президент Всесвітньої асоціації яблук та груш (WAPA), розповів, що майбутній яблучний сезон буде нелегким. І хоча в цьому році обсяги виробництва для польського виробника-експортера збільшаться до рівня 2019 року, подолати ще потрібно багато перешкод.

«Після хорошого сезону 2019/20, особливо весняно-літнього періоду 2020 року, ми були дуже оптимістично налаштовані щодо сезону 2020/21, – пояснив він. – Однак тепер, коли він підійшов до кінця, можна сказати, що це був один із найскладніших яблучних сезонів за останні п’ять років.

Наразі ми маємо ситуацію в Польщі, коли ще залишається багато яблук, тоді як новий урожай надійде одразу на початку вересня з Галою».

Цього року Rajpol очікує збільшення виробництва яблук приблизно на 15%, порівняно з минулим роком. Проте занепокоєння викликає не обсяг, а перспективи експорту.

«У цьому сезоні ми бачимо великі проблеми з експортом за межі ЄС  – і я не говорю про Brexit та проблеми з продажем у Великобританію, – продовжив Домінік Возняк. – Ще більш проблематичною є ситуація з експортом у східні країни, наприклад Білорусь. Зараз ми вирішили зосередитися на ринку ЄС і, звичайно, на наших вітчизняних роздрібних торговцях у Польщі».

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується