Скорочення надходження молока на перероблення, за оцінками, менше, ніж за офіційною статистикою – AgroTimes

Дані Держстату в піврічному звіті про надходження молока на перероблення, ніяк не вкладаються у логіку ринку і не підтверджуються іншими джерелами даних. У всякому разі ті, що стосуються сільгосппідприємств.

На цьому наголошує партнер проєктів «Інфагро» Максим Фастєєв.

Дані щодо виробництва молока сільгосппідприємствами за шість місяців 2021 року показують мінімальне скорочення (0,5%), як порівняти з минулим роком; поголів’я корів у цій категорії взагалі вперше за багато років не скорочувалося. Тобто не може бути жодного серйозного падіння у надходженні молока на перероблення в принципі, підкреслює Максим Фастєєв.

Перевірка звітом реалізації молока сільгосппідприємствами також вказує на нестиковку з надходженням сировини на перероблення. За шість місяців сільгосппідприємства офіційно реалізували 1,3 млн тонн молока, що на 0,6% більше, ніж за аналогічний період 2020 року. Якщо ж підсумувати дані звіту про надходження за загадковими категоріями «куплено у підприємств», «давальницька схема» і «власне виробництво», то сумарно виходить лише 1,2 млн тонн, тобто не дотягує до реалізації, хоча і ця цифра з натяжкою, бо в перерахованих категоріях однозначно є й молоко від населення.

Нарешті, третій кросчекінг, за словами експерта, – перерахунок обсягів виробництва молочної продукції на сире молоко, зроблений «Інфагро», який також не показує різкого  скорочення.

Незважаючи на непоганий формат звіту про надходження молока на перероблення, в І півріччі 2021 року однозначно недоотримані дані за обсягами молока з ринку, вважає Максим Фастєєв.

Він навів розрахункові дані «Інфагро» за цей період.

Так, надходження молока на перероблення (з базовими показниками жиру та білка) – 1,77 млн тонн, що на 3,5% менше, ніж за аналогічний період 2020 року. З них сільгосппідприємства забезпечили 1,43 млн тонн (+1,5% до 2020 року), господарства населення – 0,34 млн тонн (-20%).

Співвідношення надходження молока на перероблення: 81% – сільгосппідприємства, 19% – господарства населення.

Динаміка поголів’я корів у сільгосппідприємствах – 0% на 1 липня до такої дати 2020 року.

Товарність молока сільгосппідприємств – 96%.

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується